Connect
To Top

Najlepszy czas na inwestycje w urządzenia mobilne?

Rozwój technologii sprawił, iż fakt, że z każdym rokiem pojawiają się nowe, niezwykłe, a nawet przełomowe rozwiązania nikogo już nie dziwi. Od kiedy dostęp do Internetu stał się powszechny, ludzie dostrzegli ogromny potencjał w tym medium, wykorzystując go do poprawy jakości i komfortu życia. To z kolei jeszcze mocniej wpłynęło na ilość rozwiązań, gdyż zapragnęliśmy być coraz częściej online.

Zmiany odbiły się na naszym życiu codziennym, stwarzając nowe trendy. Wiele firm musi na nowo spojrzeć na otaczającą je rzeczywistość, by móc utrzymać się na rynku. Prosty przykład: jesteśmy w obcym mieście i szukamy restauracji. Aktualnie pierwszym odruchem jest sięgnięcie po swoje urządzenie mobilne, aby z pomocą wyszukiwarki internetowej skorzystać z usług tam, gdzie są najlepsze opinie, czy też zachęcające menu. Świat się zmienił i oczekiwania klientów także, dlatego by móc dotrzeć do ludzi i zaspokajać ich potrzeby, przedsiębiorcy muszą sami korzystać z nowoczesnych technologii także w biznesie.

Jak się rozwijać?

Na polskim rynku znajdziemy szereg różnego rodzaju producentów oferujących urządzenia mobilne. Dodatkowo nie ma co ukrywać, że przedsiębiorca, jeżeli chce konkurować na rynku, musi inwestować w nowoczesne narzędzia pracy i przyciągać do siebie zdolnych i ambitnych pracowników. Pracownicy z kolei często są zlokalizowani w różnych miejscach, pracują z domu, jeżdżą na spotkania z klientami lub kontrahentami.

Pojawia się więc proste pytanie: jak podbić rynek bez stosowania najlepszych rozwiązań technologicznych? Przecież zespoły powinny pracować na możliwie najlepszym sprzęcie. To wpłynie na ich wydajność, a jednocześnie na zadowolenia z miejsca pracy. Topowe marki, takie jak Apple, oferują wysokiej jakości sprzęt mobilny (np. smartfony, tablety, notebooki), ale pociąga to za sobą jednorazowy wysoki wydatek. Gdy pojawia się potrzeba wyposażenia pracowników w urządzenia mobilne, w tym notebooki (np. MacBook), kupno takiego produktu staje się dużym wyzwaniem finansowym, szczególnie w dużych przedsiębiorstwach, gdzie liczba pracowników jest wysoka.. Wobec tego, w jaki sposób możemy zbudować nowoczesną flotę urządzeń mobilnych, bez dostępu do najnowszych rozwiązań?

AFS – nowy skrót, nowe możliwości

AFS to skrót od słów Apple Financial Services, czyli finansowanie zakupu lub wynajmu produktów Apple. Cała usługa pozwala na wysokie oszczędności finansowe, gdyż nie trzeba wydawać pełnej kwoty na zakup danego produktu, a dodatkowo system ratalny płacenia za wynajem, pozwala na zaoszczędzenie nawet do 20% inwestowanych pieniędzy w stosunku do kupna za gotówkę.

Sama usługa jest nowością na polskim rynku, ale dzięki bogatej ofercie produktów (mowa tutaj o wszystkich urządzeniach oraz akcesoriach marki Apple), z pewnością przekona niejednego miłośnika tej firmy. Okres najmu jest zależny od naszych potrzeb, choć maksymalnie może on wynieść 4 lata. Po zakończonym okresie trwania umowy, urządzenia mogą zostać wymienione na nowe, a warunki umowy zachowane na kolejne miesiące najmu. Co więcej, po jego zakończeniu nie musimy obawiać się o dane zawarte na naszych starych urządzeniach, gdyż będą one w pełni usunięte lub zapisane na innym nośniku, dzięki czemu nikt niepowołany nie będzie miał do nich dostępu.

Realne korzyści

Przyjrzyjmy się bliżej ofercie Apple Financial Services. Zacznijmy od iPada. To idealne urządzenie dla firm wymagających mobilności. Spotkania biznesowe, kontakty ze współpracownikami, przygotowywanie dokumentów, czy prezentacji to dla niego żaden problem. Sugerowana cena zakupu takiego urządzenia (rozmiar 9,7 cali, czytnik linii papilarnych oraz 10-godzinna wydajność baterii) plasuje się w granicach 1 300 zł netto. Menedżerowie, kadra kierownicza, Key Account Managerowie, to osoby, które warto wyposażyć w taki sprzęt. Przy 50 osobach, kwota na start za same urządzenia będzie wynosiła 65 000 zł netto.

Przejdźmy teraz do oferty wynajmu. Ten sam model będzie nas kosztował 39 zł netto miesięcznie, przy podjęciu umowy na 24 miesiące. W efekcie po 2 latach jego używania cena jednego produktu wyniesie łącznie około 945 zł netto (nie uwzględniając w niej inflacji). Czyli ostatecznie zaoszczędziliśmy ok. 355 zł na jednym urządzeniu, a w przypadku wspomnianych 50 pracowników to już prawie 18 000 zł! Po zakończonym okresie umowy, sprzęt może być wymieniony na nowy na takich samych warunkach, jak do tej pory.

Strach przed ryzykiem

Każdy, kto odpowiada za firmę, za jej finanse i jednocześnie ma na uwadze jej rozwój wie, jak ważne jest rozsądne inwestowanie. Dlatego warto korzystać z rozwiązań dostarczonych przez sprawdzonych dostawców. Firma Innergo Systems, oferująca opisywaną usługę Apple Financial Services, to jedyne na polskim rynku przedsiębiorstwo certyfikowane przez Apple, jako Apple Authorised Enterprise Reseller. Jest to status, jaki otrzymują podmioty, które współpracują z Apple na szczeblu centralnym i specjalizują się we wdrażaniu oprogramowania oraz urządzeń mobilnych Apple w celu usprawnienia biznesu.

-Innergo zapewnia nie tylko ofertę wynajmu urządzeń, ale także dba o klienta poprzez zapewnienie stałej opieki technicznej na cały okres trwania umowy, jak i możliwość bezproblemowej wymiany urządzeń na 6 miesięcy przed końcem wynajmu. To duża korzyść i zdecydowane ułatwienie w zarządzaniu flotą mobilną – mówi Wojciech Gargul, Sales Director Managed Mobility Division w Innergo Systems.

Nadążyć za technologią

Rozwój technologii pociągnął za sobą szereg zmian, które przyczyniły się do stworzenia całkowicie nowego sposobu patrzenia na świat. Aktualnie liczy się mobilność i dostępność na rynku. Wpływ na to zjawisko mają przedstawiciele tzw. pokolenia „millenialsów”. Są to osoby, które mogą wnieść wiele energii do naszej firmy i odpowiednio zarządzane, przyczynić się do osiągania jej celów. Dostarczanie im niezbędnych narzędzi na miarę XXI wieku sprawia, że zdecydowanie zachęcimy ich do związania się na dłużej z firmą.

Przedsiębiorcy często nie mogą pozwolić sobie na zakup drogich, a zarazem wydajnych technologii. Na szczęście tak jak i świat, tak też zmieniają się możliwości. Firma Innergo pozwala na wynajem rozwiązań Apple w przystępnej i osiągalnej dla każdego miesięcznej opłacie. Dzięki temu możemy kontynuować panujący trend rozwojowy, jak i wzmocnić swoją pozycję rynkową.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

seventeen + 7 =

More in Apple - news

%d bloggers like this: