Connect
To Top

Naprawiamy uszkodzony smartfon w serwisie.

Smartfony z których korzystamy posiadają coraz większe ekrany. Za sprawą zastosowanego szkła urządzenie jest podatne np. na przypadkowy upadek. Uszkodzony smartfon nie wygląda dobrze, nawet jeśli możliwe jest korzystanie z niego, ponieważ popękała tylko szybka. W formie bloga opiszę jak serwis naprawił mój telefon. Zapraszam do lektury tekstu.

Uszkodzony smartfon należy naprawić. Niestety autoryzowany serwis jest bardzo drogi.

Osoby, którym zdarzył się nieszczęśliwy przypadek wiedzą, że naprawa nie należy do najtańszych. Oczywiście zapewne od razu wiele osób stwierdzi, że wszystko zależy od tego jaki model uszkodziliśmy. Zdecydowanie macie rację, ale niezależnie od tego czy uszkodzony smartfon należy do tych ze średniej, niskiej czy z wysokiej półki koszt może być spory. Zależy to od skomplikowania naprawy, a także dostępności części. Koszt przywrócenia telefonu do stanu fabrycznego za pośrednictwem autoryzowanego serwisu może czasami przewyższać jego wartość. Tak może być w przypadku mojego Apple iPhone 5, który widzicie na zdjęciu poniżej. Jak widać nie wyglądał on atrakcyjnie. Ba, można by rzec, że jest w opłakanym stanie. Postanowiłem więc skorzystać z oferty serwisu. Moim wymogiem było przywrócenie go do stanu fabrycznego. Zadanie powierzyłem firmie GoRepair z Krakowa.

Uszkodzony wyświetlacz – czy wiąże się z tym wymiana ekranu i digitizera? Niekoniecznie.

Głównym problemem w przypadku mojego telefonu był dotyk, czyli digitizer. To właśnie on najczęściej ulega uszkodzeniu. W większości smartfonów digitizer jest połączony z ekranem. Przez takie rozwiązanie koszt naprawy może drastycznie wzrosnąć. GoRepair proponuje naprawę, która nie musi wcale kosztować tyle co używany telefon. W przypadku digitizera serwis z Krakowa naprawia w nieco inny sposób nasz uszkodzony smartfon. Chodzi o refabrykację wyświetlacza. Jak to działa? Serwisant wymontowuje uszkodzony ekran, a następnie oddziela uszkodzoną szybę. Następnie wykonuje dokładne oczyszczenie wyświetlacza w komorze bezpyłowej pod wysokim ciśnieniem. Kolejnym etapem jest montaż nowego digitizera, a także poddanie ekranu bardzo wysokiemu ciśnieniu. Pozwoli to na idealne dopasowanie i oczyszczenie elementów. Po poprawnym zamontowaniu szyby serwisant nakłada ramkę i montuje naprawiony ekran w telefonie. Ostatnim etapem są testy urządzenia. Ważną informacją jest to, że na taką usługę otrzymujemy rok gwarancji. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że naprawa została wykonana z należytą starannością.

Ile to kosztuje?

Cena naprawy naszego telefonu zależy od tego jaki posiadamy model oraz jak skomplikowane jest uszkodzenie. W moim przypadku oprócz samej naprawy ekranu wymieniona została obudowa, przycisk blokady oraz płyta główna. Przed przesłaniem urządzenia do GoRepair możemy uzyskać informację ile będzie kosztować naprawa. To za sprawą specjalnego systemu dostępnego na stronie serwisu. Możemy wybrać tam rodzaj sprzętu (laptop, tablet lub smartfon). Następnie wskazujemy producenta, model oraz rodzaj usterki. Kiedy wyślemy sprzęt do GoRepair i okaże się, że naprawa będzie bardziej kosztowna możemy nie zdecydować się na usługę. Serwis wycenia bezpłatnie diagnozę.

Naprawa w praktyce.

Muszę przyznać, że byłem pozytywnie zaskoczony jakością usługi. Po rejestracji na stronie serwisu za pomocą formularza wypełniłem niezbędne dane. Na maila otrzymałem list przewozowy (DHL) i oczekiwałem na kuriera. Odebrał sprzęt, a ja otrzymywałem na bieżąco status naprawy. Naprawa wraz z przesyłką trwała siedem dni. Uważam, że to krótki okres czasu. Podsumowując: byłem zadowolony zarówno z jakości usługi, jak i terminu wykonania. Jestem pewny, że smartfon będzie pracował bez problemu przez długi czas. Jeśli jednak z urządzeniem będę miał problemy nie zapominajmy, że posiadam roczną gwarancję.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × two =

More in Poradniki

%d bloggers like this: