Connect
To Top

Natec Genesis P65 – recenzja

W dzisiejszym teście zajmiemy się recenzją kontrolera P65 od firmy Natec Genesis, ocenie podlegnie jakość wykonania, jego wygląd oraz to jak sprawdza się w grach. Zapraszamy do lektury.

Natec Genesis P65 – dane techniczne:

Joysticki analogowe: 2
Komunikacja: Przewodowa, USB 2.0
Tryby: X-input/DirectInput
Kompatybilność: Playstation 3, PC
Długość kabla: 2m
Inne cechy : Wibracje

1

Pudełko oraz jego zawartość

Pad został umieszczony w eleganckim, choć niezbyt solidnym pudełku. Znajdują się na nim grafiki informujące o różnych specyfikacjach P65. Z tyłu znajdują się podstawowe informacje w kilkunastu językach oraz część danych technicznych. Oprócz kontrolera w pudełku nie znajduje się nic prócz plastikowej formy ochronnej i instrukcji. Brak płyty ze sterownikami oznacza, że będziemy musieli poszukać ich w internecie. Na szczęście na stronie producenta znajdziemy je z łatwością.

2-1_E

Wygląd, jakość wykonania oraz inne cechy

Kontroler jest stosunkowo lekki, w zależności od osoby może to być zaleta lub wada. Lubiących ciężkie pady użytkowników P65 nie zadowoli. Całość urządzenia została wykonana z plastiku pokrytego cienką, przypominającą gumę warstwą ochronną. Gwarantuje ona to, że pad nie będzie wyślizgiwał nam się z rąk nawet podczas długiej rozgrywki. Na takiej warstwie jednak z łatwością odbijają się odciski palców.

3-1_E

Wyposażenie pada jest standardowe. Cztery „główne” przyciski znajdują się z prawej strony. Wystarczy je lekko nacisnąć aby zareagowały. Na kontrolerze widzimy również przyciski select, start, turbo, clear, oraz jeden służący za wyłączanie i włączanie urządzenia. Z lewej strony został umieszczony D-pad. Rozmieszczenie analogów jest podobne do tego z padów PS3 – leżą one w dolnej części P65. Pokryte gumą drążki poruszają się naprawdę gładko, lecz palce lekko się na nich ślizgają.

5

W górnej części pada znajdują się przyciski L1, oraz R2. Triggery są bardzo wygodne, jednak znaczącą wadą jest to, że wraz z postępującym zużyciem, przestają one wracać do początkowej pozycji. Dzieje się to dopiero po jakimś czasie lub, co gorsze, dopiero po naszej interwencji. Na tylnej części urządzenia został umieszczony przycisk pozwalający na zmianę trybów. Używanie kontrolera jest komfortowe, lecz trzymany w dłoniach wydaje się dość lichy, sprawia wrażenie, że przy użyciu wystarczającej siły mógłby zostać po prostu złamany.

4

Jak pad sprawdza się podczas grania?

Sprawdzimy teraz jak urządzenie sprawdza się w najważniejszym aspekcie, czyli podczas gier. Zaletą są zdecydowanie przyciski. Wystarczy je lekko wcisnąć aby zareagowały. Analogi również są bardzo przyjemne w użyciu. Wcześniej już wspomnianą wadą, którą trzeba wymienić jest zacinający się spust. Niesamowicie irytujące jest gdy np. zawodnik, którym sterujemy nie przestaje sprintować dopóki nie umieścimy triggera w początkowej pozycji. To niedociągnięcie znacząco wpływa na komfort rozgrywki. Pomijając ten problem wszystko działa naprawdę sprawnie oraz komfortowo. Wibracje towarzyszące uderzeniom w słupek czy ostrym zakrętom dodatkowo zwiększają zabawę.

6

Podsumowanie
Pad Natec Genesis P65 to dobry produkt. Dobra jakość wykonania oraz komfort użytkowania sprawiają, że testowany produkt to ciekawa opcja dla osób poszukujących taniego kontrolera. Pad sprawdzi się zarówno w połączeniu z Playstation 3 oraz PC-tem. Jeżeli chcesz wydać około 60 zł to P65 jest godny polecenia.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

10 − six =

More in Gaming

%d bloggers like this: