Connect
To Top

Nowa funkcja w OneDrive for Business

Zachowanie bezpieczeństwa plików jest dla wielu przedsiębiorców priorytetem. Z myślą o tej grupie użytkowników Microsoft wprowadził do nowej wersji OneDrive for Business funkcję odzyskiwania plików.

 

Microsoft posiada w swojej globalnej sieci ponad 100 centrów danych, zapewniających bezpieczeństwo i zgodność z rygorystycznymi normami w zakresie ochrony. Korzystając ze swoich doświadczeń i możliwości, udostępnia administratorom szereg rozwiązań takich jak: DLP – ochronę przed wyciekiem danych, eDiscovery, szyfrowanie na poziomie usługi z kluczami obsługiwanymi przez klienta oraz kontrolę retencji danych połączoną ze spójnym zarządzaniem przez Office 365. Jednak nawet przy tak wysokim stopniu zabezpieczeń istniały sytuacje, w których pliki mogły być przypadkowo usunięte przez użytkownika, zainfekowane przez złośliwego oprogramowanie lub uszkodzone. Brak odpowiedniego narzędzia w OneDrive for Business sprawiał, że proces odzyskiwania danych był długotrwały i wymagał skontaktowania się z administratorem. Teraz użytkownik może to zrobić samodzielnie.

Funkcja odzyskiwania danych z OneDrive for Business rozwiązuje jeden z ważniejszych problemów, z jakim borykali się użytkownicy aplikacji. Rozwiązanie pozwala użytkownikowi na przeglądanie zmian dokonanych w plikach w ciągu ostatnich 30 dni. Co ważnie, może cofnąć się od dowolnej sekundy – tłumaczy Konrad Nieboj, specjalizujący się w rozwiązaniach chmurowych w firmie Senetic, która jest Partnerem Roku Microsoft w MŚP.

1.Aby skorzystać z funkcji odzyskiwania plików, wystarczy przejść do ustawień i przywrócić OneDrive.

2.Użytkownicy otrzymują histogram pokazujący aktywność plików w ciągu ostatnich 30 dni.

 

3.Następnie użytkownik zostaje zapytany o zakres dat oraz liczbę plików do przywrócenia.

 

– Funkcja przywracania plików w OneDrive for Business pozwala oszczędzić czas i uniknąć stresujących sytuacji w przypadku utraty plików, a także zapewnia użytkownikom wyższy poziom kontroli – podsumowuje specjalista z Senetic.

Użytkownicy, którzy mają pytania dotyczące nowej funkcjonalności, mogą uzyskać więcej informacji, kontaktując się z ekspertami na https://office365.senetic.pl/

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 + seven =

More in Informacje Prasowe

%d bloggers like this: