Connect
To Top

Nowe patenty lidera profesjonalnego audio ClearOne

ClearOne, globalny lider w zakresie dostarczania rozwiązań do komunikacji głosowej i wizualnej, uzyskał trzy nowe patenty związane z branżą AV.

ClearOne znany jest na polskim rynku w głównej mierze z matryc i mikserów dźwiękowych, mikrofonów do sal i obiektów konferencyjnych oraz zestawów głośnomówiących do UC. Wydajne, proste, a zarazem zaawansowane, kompleksowe rozwiązania ClearOne oferują niespotykany dotąd poziom funkcjonalności, niezawodności i skalowalności.

Pierwszy patent zatytułowany „Architektura zarządzania parametrami urządzeń końcowych dla mikserów audio”, związany jest z  inteligentnymi systemami audio i Internetem rzeczy (IoT). Umożliwia on m. in. mikserom audio konfigurowanie i sterowanie inteligentnymi, podłączonymi do Internetu urządzeniami, takimi jak mikrofony, głośniki, wzmacniacze i czujniki pokojowe.

Drugi patent nazywa się „System konferencyjny z przestrzennym renderowaniem danych dźwiękowych”. Dzięki niemu łatwiejsza staje się transmisja i odbieranie dźwięku z informacjami przestrzennymi, co zmniejsza zmęczenie słuchacza podczas konferencji oraz poprawia wyrazistość mowy i wzajemne zrozumienie uczestników konferencji.

Ostatni patent „Mechanizm kontroli dla wyjścia wideo” związany jest z technologią strumieniowego wideo ClearOne. Umożliwia on wszystkim dekoderom wideo odtwarzanie strumienia wideo, który pozostaje zsynchronizowany z enkoderem, eliminując nagłe zacinanie się odtwarzanego wideo. Tę technologię wykorzystuje się w dekoderze ClearOne VIEW® Pro D110, obecnie najlepszym na rynku rozwiązaniu dla zsynchronizowanego przesyłania wideo.

Nowe patenty poszerzają stale rosnące portfolio patentów ClearOne, które obecnie obejmuje już ponad 100 patentów i oczekujących wniosków patentowych w zakresie nowych technologii w dziedzinie przetwarzania audio i wideo, przesyłania strumieniowego audio i wideo oraz innowacyjnych technologii komunikacyjnych. Patenty ClearOne wzmacniają i chronią wiodącą pozycję firmy na rynku oraz wykazują zdolność ClearOne do rozwijania najnowocześniejszych technologii i produktów. Co ostatecznie ugruntuje rolę ClearOne jako lidera audio na światowym rynku.

Wszystkie patenty zostały wydane przez Urząd Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych („USPTO”).

 

O KONTEL

Firma KONTEL jest jednym z największych rodzimych dystrybutorów rozwiązań IT oraz sprzętu audio i wideo, w tym profesjonalnych urządzeń konferencyjnych. Aktualnie portfolio dystrybutora tworzy prawie 30 renomowanych marek, między innymi Konftel, Polycom, Yealink, Cardo, Plantronics czy Ascom. W ofercie znalazły się także systemy fax-serwerowe, bezprzewodowe słuchawki Bluetooth do różnorodnych zastosowań oraz akcesoria dla graczy. Firma KONTEL to także laureat prestiżowych wyróżnień w branży IT, między innymi tegorocznego Emerging Markets Distributor of the Year, przyznanego przez firmę Plantronics. Więcej na www.kontel.pl

More in Informacje Prasowe

 • MyKronoz zaprasza na Mobile World Congress 2018

  Już pod koniec lutego w Barcelonie odbędą się największe targi poświęcone urządzeniom mobilnym – Mobile World Congress. Swoją obecność na imprezie...

  Entrymedia PR20 lutego 2018
 • AVerMedia: obowiązkowy zestaw dla youtubera i streamera

  Jeśli ktoś na poważnie myśli o regularnym nagrywaniu materiałów na portale YouTube czy Twitch, powinien zainwestować w dobrej jakości sprzęt. Nie...

  Entrymedia PR19 lutego 2018
 • PowerWalker: UPS idealny do domu

  Chcąc zwiększyć zastosowanie swoich zasilaczy awaryjnych, PowerWalker  wprowadził właśnie na rynek UPS-y, które można zamontować w niedostępnych do tej pory miejscach....

  Entrymedia PR19 lutego 2018