Connect
To Top

Centrum danych Linxdatacenter w Warszawie

2 października 2012 – Linxdatacenter, międzynarodowy dostawca rozwiązań centrum danych, stosujący politykę neutralności operatorskiej, otworzył jeden z najnowocześniejszych obiektów w Warszawie. Nowe centrum danych, zajmujące powierzchnię 1 400 m2, o jakości TIER 3,oferuje szeroką gamę rozwiązań IT dla biznesu, operatorów telekomunikacyjnych i instytucji rządowych. Centrum danych w Warszawie zostało wybrane na siedzibę główną usługi LinxCloud – nowej usługi w portfolio firmy.

 

„Dziś, dzięki otwarciu obiektu w Warszawie, jednego z najbardziej zaawansowanych technologicznie centrów danych w regionie, możemy oferować naszym klientom jeszcze wyższy poziom obsługi. Dostarczając niezrównanej jakości, sprawdzone rozwiązanie oparte na technologii cloudowej IaaS (Infrastruktura jako usługa), a także inne rozwiązania z zakresu IT, pomożemy firmom z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. Dzięki nam poszerzą się ich zasoby IT, zwiększy elastyczność biznesowa,
a także ogólna produktywność.” –
komentuje Jules Delahaije, Prezes Zarządu i Dyrektor Zarządzający Linx Group.

„Wybór rynku polskiego znakomicie wpisuje się w długofalową strategię rozwoju i ekspansji naszej firmy. Polska, lider środkowowschodniego rynku europejskiego dzięki swojej szybko rosnącej gospodarce, jest dla Linxdatacenter krajem ważnym strategicznie. Kraj ten tworzy swoisty pomost między Zachodem a Wschodem; tu każdego dnia przesyłane są wielkie ilości danych. Dlatego zdecydowaliśmy się, że to tutaj znajdzie się centrum usług w technologii cloudowej. Dzięki otwarciu obiektu Linxdatacenter w Warszawie, przyczynimy się do zwiększenia wartości polskiej gospodarki, zwiększając produktywność i konkurencyjność firm oraz sektora publicznego.” – mówi Arno Coster, Wiceprezes ds. Sprzedaży, Marketingu i Zarządzania Produktem w Linx Group.

Linxdatacenter w Warszawie oferuje pełen zakres rozwiązań z dziedziny bezpieczeństwa danych, pomagając klientom zarządzać ich ciągłością biznesową, całością infrastruktury IT i optymalizować koszty, pozostając w zgodzie z regulacjami wewnętrznymi i zewnętrznymi. Centrum danych ma powierzchnię 1 400 m2 i moc 2,5 MW. Jego znakomita lokalizacja w samym centrum Warszawy i bezpośrednia łączność światłowodowa z Międzynarodowym Węzłem Operatorskim w budynku LIM, stanowią o wyjątkowej atrakcyjności oferty dla przedsiębiorstw, operatorów oraz administracji publicznej. Obiekt Linxdatacenter jest w pełni zgodny ze standardami międzynarodowymi, przeszedł pomyślnie testy wydajnościowe i bezpieczeństwa przeprowadzone przez ekspertów w tej dziedzinie, między innymi z Politechniki Warszawskiej.

W skład oferowanych usług z zakresu IT wchodzą takie rozwiązania, jak praca w technologii cloudowej, wirtualizacja, kolokacja, hosting zarządzany, serwery dedykowane i wirtualne, usługi z zakresu przechowywania danych, usługi typu back-up, a także rozwiązania w zakresie disaster recovery oraz usługi dodane. Dzięki wsparciu międzynarodowemu Linx Group, oferta wzbogacona jest o rozwiązania telekomunikacyjne, takie jak bezpośredni dostęp do Internetu, wirtualna sieć prywatna, usługi
w zakresie tranzytu IP oraz łączności Ethernetowej.

 

O FIRMIE LINXDATACENTER

Firma Linxdatacenter jest częścią Linx Group, międzynarodowego dostawcy rozwiązań telekomunikacyjnych oraz centrów danych z siedzibą w Amsterdamie i dziesięcioma biurami w Europie Środkowej i Wschodniej. Pod marką Linxdatacenter Grupa dysponuje czterema obiektami o powierzchni ponad 13 000 m2: w Moskwie, Sankt Petersburgu, Tallinnie  i Warszawie. Zostały one zaprojektowane zgodnie z międzynarodowymi standardami i dysponują znakomitą łącznością, systemami zasilania i chłodzenia. Spełniają ponadto najbardziej surowe wymagania w zakresie bezpieczeństwa. W 2011 roku firma Linxdatacenter otrzymała nagrodę “DatacenterDynamics Datacenter Leaders Award” za wdrożenie najnowocześniejszego centrum danych w Sankt Petersburgu w Rosji.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

10 + 10 =

More in Wydarzenia, relacje

%d bloggers like this: