Connect
To Top

Nowy procesor Samsunga zapowiada się rewelacyjnie

Z roku na rok smartfony są coraz szybsze, a wszystko za sprawą wydajniejszych procesorów, które są w nich montowane. Producenci zrozumieli jednak, że aby wyprzedzić konkurencję, moduły te nie powinny być tylko szybsze, ale też oferować znacznie więcej. Z takiego założenia wyszedł m.in. Samsung, który ujawnił kolejne szczegóły na temat nowego układu Exynos 9810

Nowy, szybszy, lepszy

Według informacji przekazanych przez koreańskiego giganta nowa wersja ich procesora może pochwalić się szybszym modemem LTE oraz lepszym przetwarzaniem obrazu, który wspomagany jest technologią deep learning. Jak zapewnia Samsung, moduł ten jest nie tylko przeznaczony do stosowania w urządzeniach mobilnych, ale również wkrótce znajdzie zastosowanie w branży motoryzacyjnej lub innych produktach, które potrzebują szybszego przetwarzania dużej ilości obrazów.

Co nowego w Exynos 9810?

Co zatem wiemy o nowym SoC Exynos 9810? Jest on produkowany w usprawnionym 10 nm procesie technologicznym, posiada 8 rdzeni o maksymalnej częstotliwości taktowania wynoszącej 2,9 GHz. Na pokładzie znalazły się 4 wysokowydajne rdzenie oraz 4 energooszczędne. Jak chwali się producent, nowa wersja układu zapewnia do 40% wyższą wydajnośc wielordzeniową i dwukrotnie większą jednordzeniową w stosunku do poprzednika 8895.

Samsung postanowił wyposażyć 9810 w dedykowany procesor bezpieczeństwa, który będzie odpowiedzialny za ochronę danych biometrycznych. Znajdziemy tutaj modem LTE cat. 18, który oferuje prędkość pobierania danych na poziomie 1,2 Gb/s i wysyłania 200 Mb/s. Nie mogło zabraknąć również multiformatowego kodeka, który zapewni szybsze i efektywniejsze przetwarzanie obrazu, którego będzie można użyć przy stabilizacji obrazu podczas nagrywania wideo w 4K, odtwarzania filmów 4K w 120 kl./s oraz zdjęciach robionych przy słabym oświetleniu.

Nowy CPU już w Galaxy S9

Nowy procesor Exynos 9810 prawdopodobnie zostanie zamontowany już we flagowym modelu Samsunga, czyli Galaxy S9. Nie wiadomo jednak czy wersja z tym układem będzie dostępna na naszym rynku, ale nie ma się co smucić bo Qualcomm Snapdragon 845 również zapowiada się bardzo dobrze.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

two × 5 =

More in Mobilne - news

%d bloggers like this: