Connect
To Top

Palit GTX 980 Super JetStream – warto, nie warto?

Ostatnio w naszej redakcji zagościł gigant ze stajni Palita – Super Jetstream, oczywiście na chipsecie Nvidii 980 GTX. Cóż można rzec na wstępie? Mocna grafika dla wymagających!

 

Palit GTX 980 Super JetStream

Karta przyjechała do nas w bardzo eleganckim, a przy okazji ogromnym pudełku – od razu wiedzieliśmy, że gościmy coś potężnego w redakcji. Opakowanie sporych rozmiarów w przeważającym czarnym kolorze i zielonym akcencie przyozdobiona znakiem charakterystycznym dla kart JetStream – wygląda mega estetycznie. Po otwarciu pokrywy ukazuje się w całej okazałości karta graficzna od firmy Palit.

Wygląd karty dedykowanej dla graczy musi przykuć oko i cieszyć swoimi aparycjami entuzjastów high-endu PC. Tak też jest w tym przypadku, karta ma kolor czerwono-czarny i wygląda bardzo elegancko, żadnych tandetnych rozwiązań, można powiedzieć –  same konkrety. Sama karta jak na GTX przystało tak samo jak pudełko również dość pokaźnych rozmiarów.

Do poprawnego działania karty potrzebne jest podłączenie zasilania dwoma złączami: 6-pin i 8-pin. Układ chłodzenia składa się z dużego radiatora, ciepłowodów w liczbie trzech, bacplate i dwóch wentylatorów typu Turbofan, które przy małym obciążeniu GPU przestają zupełnie pracować i włączają się we wzmożonej pracy karty dzięki czemu kultura pracy jest wzorowa.

Jeśli chodzi o liczby: zegar procesora w Jetstream z dopiskiem Super, został podniesiony z wersji ze zwykłego JetStream (1127MHz) do 1203 MHz, a w trybie Boost 1304 MHz. Cztery GB pamięci GDDR5 przetaktowano z  7010 MHz do 7200 MHz.

Producent troszkę niekonwencjonalnie podszedł do tematu portów, gdyż nie znalazło się na nim ani jedno wejście normalnych rozmiarów: wszystko w wersji mini. 1 x mHDMI, 3x miniDisplayPort oraz jeden (standardowy na szczęśćie) DVI. Dla nieprzygotowanych na takie rozwiązanie producent postanowił dorzucić przejściówkę do mHDMI.

 

Palit GTX 980 Super JetStream w praktyce

Przejdźmy do najważniejszego punktu recenzji Super JetStream – czas na testy! Kartę testowaliśmy na wymagających tytułach, Palit GTX 980 Super JetStream wyszedł obronna ręką i śmiało przyznać mu można naprawdę wysoką ocenę! Crysis 3 to gra, która oferuje świetną grafikę i chociaż została już dawno ukończona dalej służy nam do testowania naszych kart graficznych. Przy najwyższych ustawieniach graficznych i 1080p, osiągamy 58 fps, a najwyższy spadek przy najbardziej wymagających lokacjach to 47 fps, który wcale nie utrudnia i nie psuje rozgrywki. Problemem wciąż dla GPU jest bardzo wymagająca rozdzielczość 4k w której JetStream osiągnął 17-21 fps.

3d Mark pomógł określić moc tej karty i w teście FireStrike osiągnął 11000 punktów. Dzięki chłodzeniu Turbofan grafika w spoczynku osiąga 29`C , a przy obciążeniu 70 `C.

 

 

Podsumowanie

Cena kart graficznych na Chipsecie 980 GTX pozostawia wiele do życzenia. Za Palit 980 GTX SuperJetstream musimy zapłacić około 2300 zł, co plasuje kartę pośrodku stawki między tańszymi: GIGABYTE, MSI, a droższymi od siebie ASUS Strix, ASUS Matrix Platinum czy Evga. Wydać ponad dwa tysiące na kartę graficzną to wciąż temat, który budzi kontrowersje jednak grupa odbiorców, która za wszelką cenę chce mieć sprzęt z najwyższej półki oraz nie uznaję kompromisów będzie wydawać masę pieniędzy na nowy hardware, aby tylko wywalczyć o kilka FPS-ów więcej w ulubionych grach. Dla „niedzielnych” graczy jednak zostają karty o wiele tańsze, które w dalszym ciągu pozwalają na komfortową grę w najnowsze tytuły. Wybór pozostaje w waszych rękach – z którą z dwóch grup się utożsamiacie.

Nazwa produktu

Ocena ogólna

Nagrody dodatkowe

Palit GTX 980 Super JetStream  

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

three × 1 =

More in Karty graficzne

%d bloggers like this: