Connect
To Top

Panasonic liderem na europejskim rynku wzmocnionych notebooków i tabletów

17 rok z rzędu Panasonic zajął wiodącą pozycję na rynku wzmocnionych notebooków z udziałem 57 proc. pod względem przychodów ze sprzedaży – wynika z najnowszej analizy rynku przeprowadzonej przez VDC Research za rok 2017. Producent pozostał także liderem na rynku wytrzymałych tabletów z 56-procentowym udziałem w tym segmencie.

17 rok z rzędu Panasonic zajął wiodącą pozycję na rynku wzmocnionych notebooków z udziałem 57 proc. pod względem przychodów ze sprzedaży – wynika z najnowszej analizy rynku przeprowadzonej przez VDC Research za rok 2017. Producent pozostał także liderem na rynku wytrzymałych tabletów z 56-procentowym udziałem w tym segmencie.

– Sukces, jaki osiągnęliśmy na rynku wytrzymałych urządzeń mobilnych opiera się fundamentalnych zasadach Panasonic, czyli skupieniu na potrzebach naszych klientów oraz na innowacjach, które wprowadzamy by ułatwiać ludziom pracę – mówi Kevin Jones, Managing Director w Panasonic Mobile Solutions Business. – Toughbook jest wciąż młodą marką w porównaniu do 100-letniej już firmy Panasonic. Jednak przez 20 lat wprowadziliśmy dużo innowacyjnych rozwiązań poprawiających produktywność pracowników mobilnych – dodaje Kevin Jones.

Obecnie Panasonic koncentruje się na rozwijaniu urządzeń typu handheld, wprowadzając nowe produkty dla szybko rozwijających się sektorów handlu, produkcji, transportu i logistyki. Ostatni model tego typu, Toughbook FZ-T1 ma 5 cali i pracuje w oparciu o system Android. Dzięki możliwościom transmisji głosu i danych oraz zintegrowanemu skanerowi kodów kreskowych, urządzenie jest bardzo wszechstronne. Może być używane w handlu detalicznym np. do przyjmowania zamówień, w firmach logistycznych lub produkcyjnych do skanowania kodów kreskowych, a także wykorzystywane przez pracowników terenowych podczas napraw i konserwacji, m.in. do nawigacji, przygotowania dokumentacji oraz inwentaryzacji.

Aby wzmocnić swoją pozycję na rynku urządzeń typu handheld Panasonic uruchomił w tym roku program partnerski Toughbook Edge, do którego pozyskał 60 wykwalifikowanych resellerów na głównych europejskich rynkach. Program jest dedykowany tylko terminalom mobilnym, ma motywować i wspierać VAR-ów (Value Added Resellers) w promowaniu i sprzedaży Toughbooków typu handheld w poszczególnych branżach.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 + twenty =

More in Aktualności

 • Premiery rozwiązań BenQ na targach ISE 2019

  Projektory laserowe BlueCore, wielkoformatowe ekrany interaktywne, ekrany bar-type („długie i wąskie”) oraz oprogramowanie do tworzenia inteligentnych rozwiązań informacyjno-reklamowych, a także InstaShow...

  INDALO22 stycznia 2019
 • Asustor: najszybszy NAS dla 4 nośników

  Wydajny procesor Intel Core (dwurdzeniowy i3 lub czterordzeniowy i5, w zależności od wersji), do 16 GB pamięci RAM oraz cztery sloty...

  Informacja prasowa22 stycznia 2019
 • Bezpieczne Dziecko w sieci

  4 rady od LINKSYS dla rodziców o zachowaniu bezpieczeństwa w sieci W kilku województwach rozpoczęły się już ferie, niektórzy ten czas...

  PZ22 stycznia 2019
%d bloggers like this: