Connect
To Top

To musiało się tak skończyć. Są już pierwsze pozwy przeciwko Apple!

Dopiero co pisaliśmy o tym, że Apple wprowadziło aktualizację, która obniża wydajność iPhone’ów. Dziś możemy przeczytać o tym, że konsumenci zaczęli wytaczać pozwy przeciwko producentowi smartfonów.

Apple spowolniło starsze iPhone’y. Klienci zaczęli składać pozwy!

Apple wypuściło niedawno na rynek nowe modele: iPhone 8, 8S oraz X. Producent dodatkowo wprowadził aktualizację, która ogranicza pracę procesora aby ograniczyć skutki starzenia się akumulatorów. Wielu użytkowników twierdzi jednak, że chodzi o „przyspieszenie” decyzji o zakupie nowego modelu, ponieważ starsze iPhone’y działają wolniej. Nie musiało minąć dużo czasu aby klienci zirytowani takimi praktykami zaczęli składać pozwy przeciwko producentowi.

 

Klienci wymagają odszkodowań oraz zaprzestania tych praktyk

Jak nie trudno się domyślić pierwszy pozew został wystosowano w Kalifornii. Oczywiście chodzi o obniżenie wydajności smartfonów bez zgodny klientów. Użytkownicy twierdzą, że działanie producenta jest „zwodnicze, niemoralne i nieetyczne”. Pozew złożyła także kancelaria w imieniu posiadaczy iPhone’ów ze stanów Indiana, Ohio, a także Karolina Północna. Zapewne niebawem pojawią się kolejne zgłoszenia. Ciekawi nas jak będzie wyglądać ta sprawa. Czy sędziowie będą przychylni klientom i Apple będzie musiało płacić klientom, którzy wytoczą pozew, a sprawa ucichnie czy rzeczywiście aktualizacja spowalniająca iPhone’y będzie cofnięta.

 

Źródło: PCLab.pl, Sky News.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

three × 2 =

More in Apple - news

%d bloggers like this: