Connect
To Top

Popularna planszówka w realnym świecie!

Gry biznesowe to dziś prężnie działający segment rynku gier. Szybki rozwój nowoczesnych technologii sprawia, że producenci coraz częściej swój czas poświęcają urządzeniom mobilnym. Wygoda, przystępność oraz coraz większa moc tych małych urządzeń zrobiła z nich mini – komputery.

Gry biznesowe

Gry biznesowe tworzone na mobilne systemy bywają często kopiami starych gier, ulepszeniem gier planszowych oraz innowacjami łączącymi jedno z drugim. Przykładem takiej innowacyjnej gry jest Landlord Magnat Nieruchomości od Reality Games. Przeniesienie Monopoly na urządzenia mobilne, w mechanice wykorzystuje prawdziwą infrastrukturę budowlaną. W grze znajdziemy prawdziwie istniejące nieruchomości, a ich liczba wciąż wzrasta. Na dzień dzisiejszy do dyspozycji graczy oddano ponad pięćdziesiąt milionów nieruchomości. Rozgrywka polega na kupowaniu i sprzedawaniu nieruchomości oraz pobieraniu czynszu z tytułu ich użytkowania. Gra oparta jest o model mikropłatności, ale nie wymaga żadnego wkładu gotówkowego. Do zabawy nie trzeba nawet logować się. Landlord w schemacie swojego sprzężenia gry z realnym światem przypomina bardzo popularny patent, jaki zastosowali twórcy Pokemon GO. Gra polega na „łapaniu pokemonów”, które możemy znaleźć na mapie satelitarnej naszego smartfona. Twórcy Real Estate Tycoon poszli dalej i korzystając z mikroformatów i Big Data wprowadzili do bazy gry realne nieruchomości. Świetne połączenie technologii z popularną rozrywką sprawiło, że gra odnotowała pięć milionów pobrań na urządzenia w stu dziewięćdziesięciu krajach świata.

Gry ekonomiczno strategiczne

Gry ekonomiczno strategiczne stanowią filar rozrywki elektronicznej na całym świecie. Popularne zwłaszcza w kręgach kultury azjatyckiej tytuły typu Starcraft II będąc strategiami czasu rzeczywistego noszą miano kultowych. Do popularnych przedstawicieli serii należą Warcraft III: The Frozen Throne, Command & Conquer, Age of Empires, The Settlers, Civilization, Total War. Wirtualna zabawa tego typu doczekała się nawet rozgrywek sportowych. Organizowane są turnieje w rozgrywce a pule nagród niejednokrotnie wynoszą setki tysięcy a nawet miliony dolarów.

Typowym przykładem popularnych gier ekonomicznych są gry serii Tycoon. Sukces produkcji przypisuje się twórcom Theme Park i wydawcy Tycoon Collection. Wydany w 1994 roku Theme Park to wspólne dzieło Electronic Arts i Bullfrog Productions. Gracz zarządza parkiem rozrywki. Gra otrzymała pozytywne recenzje i doczekała się następcy w postaci Theme Hospital. Tycoon Collection to zestaw zawierający trzy gry w tym Transport Tycoon Deluxe, Rollercoaster Tycoon i Railroad Tycoon. Seria zachwyciła graczy niemałą szczegółowością, dbałością o detale, znakomitą grywalnością, cudowną grafiką i bajkowymi dźwiękami. Sukces kolekcji w znacznym stopniu przyczynił się do rozpropagowania nazwy gier ekonomiczno-biznesowych jako „gry tycoon”.

 

Www: https://landlordgra.pl/

AppStore: https://itunes.apple.com/pl/app/landlord-real-estate-tycoon/id950949627?mt=8

Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.landlordgame.tycoon&hl=pl

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

four × three =

More in Informacje Prasowe

%d bloggers like this: