Connect
To Top

Prezes ZTE – „Bardzo szybko będziemy tam, gdzie znajdują się Apple i Samsung”

Podczas wywiadu udzielonego amerykańskiej stacji telewizyjnej CNBC, Lixin Cheng –  prezes ZTE Mobile Devices – zapowiedział, że ZTE w bardzo krótkim czasie stanie się jednym z największych sprzedawców smartfonów na świecie i będzie na równi konkurować z producentami takimi jak Apple i Samsung.

Już w zeszłym roku ZTE osiągnęło szóste miejsce na świecie pod względem liczby sprzedanych smartfonów, a w USA zajęło pozycję numer cztery. To jednak dla firmy niewystarczająca pozycja i zamierza ona bardzo mocno powalczyć na globalnych rynkach. Lixin Cheng ma na uzasadnienie swojej tezy o staniu się graczem stojącym na równi z Apple i Samsungiem mocny argument – czekająca nas zmiana z technologii 4G na 5G.  Jak powiedział w wywiadzie „Jesteśmy przekonani, że staniemy się jednym z największych, globalnych dostawców smartfonów. Teraz, kiedy technologia zmienia się z 4G na 5G, wymaga ona bardzo wielu inwestycji, nowych technologii i innowacji, czyli tego, co jest największą siłą ZTE.” Dodał także, że firma nieustannie zyskuje, ponieważ słucha głosu swoich klientów i dostarcza im takich produktów, jakich dokładnie oczekują.

Już dziś widać, że ZTE konsekwentnie realizuje swoją strategię, z roku na rok stając się coraz większym producentem urządzeń mobilnych na świecie. Tylko w pierwszym kwartale 2017 roku firma osiągnęła ponad 28% wzrost zysków.  Lixin Cheng podkreśla, że ZTE skupia się na innowacjach, co czyni z ZTE lidera technologii 5G. Już podczas tegorocznych targów w MWC w Barcelonie firma pokazała pierwszy telefon pracujący w sieci 5G i pobierający dane z oszałamiającą prędkością 1 Gb/s. ZTE rozpoczęło także drugą fazę testów najnowocześniejszej na świecie infrastruktury przeznaczonej dla sieci nowej generacji. O tym, jak innowacyjne są to rozwiązania, mogą świadczyć choćby liczne partnerstwa z operatorami. Jeden z największych japońskich operatorów – SoftBank – wybrał ZTE jako dostawcę rozwiązań do budowy pierwszych rozwiązań 5G i wspólnego prowadzenia testów.  To niezaprzeczalne przewagi konkurencyjne nad innymi producentami.

Na pytanie dziennikarza, kiedy realnie ZTE stanie się tak dużym graczem na rynku smartfonów jak Apple i Samsung, Lixin Cheng odpowiedział „Będziemy nim bardzo szybko, szybciej niż myślisz”.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

seventeen + 20 =

More in Informacje Prasowe

%d bloggers like this: