Connect
To Top

Prolimatech MK-26 już w sprzedaży

Znana przede wszystkim wśród entuzjastów podkręcania, firma Prolimatech powiększyła swoją ofertę o nowy model pasywnego systemu chłodzenia kart graficznych, MK-26, który jest bezpośrednim następcą modelu MK-13.

W MK-26 producent znacząco powiększył powierzchnię odprowadzania ciepła, dzięki czemu zapewnił lepsze odprowadzanie ciepła, wymagane przez najnowszą generację kart graficznych. Model ten jest uniwersalny i może być stosowany na kartach z procesorami Nvidii oraz AMD.

Nowa konstrukcja składa się z miedzianej podstawy, sześciu miedzianych ciepłowodów (6-milimetrowych) oraz dwóch aluminiowych radiatorów. Warto podkreślić to, że wszystkie te elementy są nikowane. Prolimatech MK-26 waży 590 gramów, a jego wymiary to 257,1 x 47,1 x 146 milimetrów.

Producent zapewnia, że nowy model można zamontować na referencyjnych kartach graficznych Nvidia GeForce serii 7800 i nowszych, aż do modelu GTX 680. Jeśli chodzi o konstrukcje z procesorami AMD to lista kompatybilnych modeli obejmuje wszystkie referencyjne Radeony od serii HD 3870, aż po model HD 7970. Oczywiście z tego wyłączone są wszystkie karty dwuprocesorowe. Maksymalne TDP to aż 320 W.

Warto dodać to, że MK-26 został zaprojektowany tak, aby użytkownik mógł zamontować jeden lub dwa 120- lub 140-milimetrowe wentylatory, które miały zwiększyć wydajność odprowadzania ciepła w sytuacjach, gdy karta jest podkręcona lub jej GPU ma osiągać niższe temperatury.

W zestawie z systemem chłodzenia znajdziemy między innymi zapinki dla dodatkowych wentylatorów, dwa zestawy radiatorów dla układów pamięci RAM, a także pastę termoprzewodzącą Prolimatech PK-3. Obecnie produkt ten dostępny jest w sklepie Overclockers.co.uk, w cenie 52 funtów szterlingów. Niebawem pojawi się także w innych sklepach.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

three − two =

More in Chłodzenie

%d bloggers like this: