Connect
To Top

Razer BlackWidow X Chroma – test mechanicznej klawiatury

W dzisiejszej recenzji zajmiemy się opisem mechanicznej klawiatury firmy Razer, a dokładniej modelem BlackWidow X Chroma. Poniżej dowiecie się jak wypadł pod względem wyglądu, jakości wykonania oraz samego użytkowania. Produkty owej firmy cieszą się dużym zainteresowaniem oraz zadowoleniem wśród nabywców, a jak będzie w tym przypadku?

Dane techniczne

– Typ klawiatury: mechaniczna
– Rodzaj przełączników: Razer Green
– Typ komunikacji: przewodowy
– Interfejs: USB 2.0
– Próbkowanie: 1000 Hz
– Profile: Tak
– Klawisze programowane: Tak (w pełni programowalne)
– Klawisze multimedialne: Tak
– Dodatkowe funkcjonalności: podświetlenie Chroma, 10-key roll-over anti-ghosting
– Wymiary klawiatury: 449 x 156 x 41 mm
– Waga: 1490 gramów

Zawartość zestawu

Klawiatura wraz z akcesoriami została zapakowana w ładne, solidne pudełko o charakterystycznych dla firmy Razer kolorach – zielonym i czarnym. Producent zdecydował się umieścić przyciski strzałek w specjalnym otworze co jest bardzo ciekawym rozwiązaniem oraz udogodnieniem dla osób, które w sklepie chciałyby sobie „poklikać”.

DSC01844 [1280x768]

Na przodzie widnieje grafika przedstawiająca bohatera owej recenzji, oraz poniżej ego nazwę. Na bokach widnieje nazwa producenta. Tył pudełka zawiera krótkie informacje o cechach klawiatury.

DSC01845 [1280x768]

WYGLĄD I JAKOŚĆ WYKONANIA KLAWIATURY

Jak wiemy firma Razer jest bardzo cenionym producentem sprzętu dla graczy, a BlackWidow X Chroma podtrzymuje tą opinię. Wygląd klawiatury jest dość minimalistyczny i w swojej prostocie piękny. W odróżnieniu do swoich poprzedników BlackWidow X Chroma posiada metalową, a nie plastikową obudowę, co sprawia, że całość jest bardzo solidna i wytrzymała. Klawiatura posiada także wysuwane nóżki oraz specjalny otwór na przewód, który ma za zadanie zapobiec przecieraniu się.

DSC01837 [1280x768]

Cechą charakterystyczną BlackWidow X Chroma jest na pewno kolorowe podświetlanie, które każdy może ustalić według własnego upodobania. Pod każdym klawiszem znajdują się kolorowe diody, których kolory można ustawiać niezależnie od reszty. Producent udostępnia paletę aż 16,8 mln kolorów co może robić wrażenie. Owe diody mogą zmieniać barwę nieskończenie wiele razy – falowo, naprzemiennie, ale co ciekawe istnieje możliwość ustawienia ich tak, by podczas gry świeciły tylko te klawisze, które w danym momencie naciskamy.

DSC01838 [1280x768]

Same przełączniki w modelu BlackWidow X Chroma zostały zaprojektowane z myślą o graczach. Charakteryzują się bardzo dużą żywotnością (80 mln kliknięć). Producent wprowadził tutaj także nową technologię nazwaną „Razer Green”, przez co każdy klawisz ma swój własny mechanizm. Przyciski posiadają wysoki profil i widać, że dość znacząco wystają ponad obudowę. Bardzo dobrze sprawują się w grach czy też w przypadku normalnego pisania. Wszystko jest bardzo dopracowane i precyzyjne.

Klawiaturę jest bardzo łatwo czyścić, ponieważ pomiędzy poszczególnymi klawiszami są dość spore przerwy. Jedyne do czego można się przyczepić to dźwięk wydawany przez przyciski, który może być niemałym kłopotem dla wielu osób, choć na pewno są tacy, którym owe „kliknięcia” przypadną do gustu. Taki urok klawiatur mechanicznych.

DSC01839 [1280x768]

UŻYTKOWANIE, WYGODA, SPRAWNOŚĆ W GRACH

W tej sekcji zajmiemy się opisem strony technicznej BlackWidow X Chroma. Jak wiadomo wygląd to jeden z kluczowych aspektów dla których użytkownicy wybierają tą, a nie inną klawiaturę, jednak nie można zapominać, że odczucia z użytkowania oraz wygoda są także bardzo ważną, o ile nie priorytetową wręcz cechą. W przypadku bohatera dzisiejszej recenzji każdy test został zdany na 5 z +. Klawiatura zawiera wiele ciekawych funkcji, a sam „feeling” użytkowania jest wyśmienity.

DSC01842 [1280x768]

BlackWidow X Chroma, posiada kilka funkcji dostępnych pod klawiszami funkcyjnymi ułatwiających pracę czy też grę. Są to między innymi regulacja dźwięku i podświetlenia, jak również bardziej wyszukane klawisze multimediów, nagrywanie makr, klawisz aktywujący tryb gracza czy też przycisk dzięki, któremu jednym ruchem możemy uśpić komputer.

Samo w sobie używanie BlackWidow X Chroma podczas pisania jak i w przypadku gier, jest bardzo wygodne oraz przyjemne. Do aktywacji klawisze potrzebują siły 50g. Wykres siły do aktywacji i dezaktywacji to około 0.4mm co jest wartością krótszą niż w switchach konkurencyjnych. Przyciski w przypadku tego produktu Razera są zarazem sprężyste jak i lekkie. Warto dodać także, że łatwo je zdejmować.

DSC01841 [1280x768]

BlackWidow X Chroma w swoim „arsenale” posiada tak zwany „tryb gracza”. Owy tryb pozwala między innymi na dezaktywację przycisku „Windows” czy też kombinacji „alt + f4” co, jak sama nazwa wskazuje ma uchronić osoby grające na przypadkowe wciśnięcie podanych wyżej przycisków. Kolejną bardzo cenioną funkcją BlackWidow X Chroma jest możliwość wciśnięcia nawet 10 klawiszy w tym samym momencie. W przeciwieństwie do innych klawiatur, które zazwyczaj pozwalają na aktywację 3-4. Jest to kolejny dowód na to, że „czarna wdowa” została stworzona głównie z myślą o graczach.

DSC01840 [1280x768]

PODSUMOWANIE

Przyszedł czas na podsumowanie dzisiejszego testu klawiatury Razer BlackWidow X Chroma. Niewątpliwie jest to sprzęt godny uwagi oraz polecenia. Razer po raz kolejny nie zawodzi i wypuszcza naprawdę bardzo dobry produkt na rynek. Jest jednak jedno „ale”, a dokładniej chodzi tu o cenę klawiatury, która oscyluje w granicach 600-700 zł. Nie jest zbyt zachęcająca, jednak samej klawiaturze nie mamy nic do zarzucenia.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

fourteen − 8 =

More in Klawiatury i myszki

 • Test setu dla graczy od firmy Modecom

  Każdy szanujący się gracz, w swoim arsenale powinien posiadać odpowiedni sprzęt, który pozwoli mu na granie na najwyższym poziomie. Niestety, zazwyczaj...

  Karol Snopek6 listopada 2017
 • Logitech G213 Prodigy – klawiatura dla wymagających graczy

  Gracze poszukując sprzętu wymagają wysokiej jakości. Krótko mówiąc nie uznają kompromisów. Czy Logitech G213 Prodigy to klawiatura idealna dla fanów rozrywki...

  Daniel Laskowski9 czerwca 2017
 • Logitech G Pro – test myszy dla graczy

  Logitech G Pro jest następcą znanej w środowisku graczy myszki G100. Czy testowany przez nas model okaże się być godnym reprezentantem...

  Daniel Laskowski25 maja 2017
%d bloggers like this: