Connect
To Top

Rzut oka na Edimax EW-7833UAC – kartę sieciową USB dla wymagających

=

Technologia nieustannie idzie do przodu, tak samo szybkość Internetu. Niejednokrotnie nasz PC może być pozbawiony wbudowanej karty sieciowej, a laptop starszej daty nie obsługiwać obu pasm WiFi bądź nie mieć technicznych możliwości, aby wyciągnąć maksimum prędkości oferowanej przez naszego dostawcę i router. W takich przypadkach może się przydać zewnętrzna karta sieciowa. Jej przykładem może być Edimax EW-7833UAC.

Karta pracuje w standardzie 802.11ac i osiąga prędkości do 450 Mb/s w paśmie 2,4 GHz oraz do 1300 Mb/s w 5 GHz. Dzięki temu możemy osiągać szybkość nawet parukrotnie wyższą w porównaniu do wcześniejszego standardu 802.11n. EW-7833UAC jest wspierany przez USB 3.0, które pozwala w pełni wykorzystać oferowaną wydajność.

Produkt posiada rozkładaną antenę, którą możemy nakierować w taki sposób, aby uzyskać jak najlepszy sygnał. To strona „fizyczna”, trzeba jednak też wspomnieć, że w środku zastosowano również technologie pomocne w tym temacie. To po pierwsze Beamforming (inaczej „formowanie wiązki”), który ukierunkowuje sygnał zamiast rozpraszać go dookoła.  Z kolei technologia 3T3R MIMO optymalizuje prędkość przesyłania za sprawą 3 anten. Producent przewidział także obecność przycisku WPS z boku urządzenia oraz delikatną diodę LED informującą o stanie pracy.

Edimax EW-7833UAC to karta godna polecenia każdemu, kto stawia na wydajność. Czy gracie online, streamujecie bądź oglądacie filmy w sieci ten produkt zapewni Wam 100% rozrywki bez lagów czy buforowania. Niektórzy mogą się doszukać w wadach sporych rozmiarów, w końcu na rynku znajdziemy także karty o rozmiarze nano USB, które nie blokują sąsiednich portów. Warto jednak zaznaczyć, że w myśl reguły „coś za coś” te zwykle oferują mniejsze osiągi.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 − one =

More in Artykuły

%d bloggers like this: