Connect
To Top

Rzut okiem na Thermaltake Commander MS-I Snow Edition

W dzisiejszym bardzo krótkim artykule sprawdzimy, czy obudowa znanego producenta sprzętu komputerowego, firmy Thermaltake jest godna uwagi. Cena jak za produkt tej firmy jest atrakcyjna, tak więc warto przyjrzeć się bliżej modelowi Commander MS-I w wersji Snow Edition. Zapraszamy do lektury!

 

 

Specyfikacja techniczna

Producent

 • Thermaltake

Gwarancja

 • 3 lata

Typ obudowy

 • Midi Tower

Standard

 • micro-ATX
 • ATX

Ilość kieszeni 5.25

 • 3 szt.

Ilość kieszeni 3.5 zewn.

 • 1 szt.

Ilość kieszeni 3.5 wewn.

 • 5 szt.

Złącza na przednim panelu

 • USB
 • audio
 • 1x USB 3.0

Zainstalowane komponenty

 • 1 wentylator 120mm

Dostępne opcje

 • 4 wentylatory 120mm

Rodzaj materiału

 • stal SECC

Szerokość

 • 202 mm

Wysokość

 • 484 mm

głębokość

 • 426 mm

Kolor

 • biały

Waga

 • 4.5 kg

 

Opakowanie i jego zawartość

Opakowanie w jakim dotarła obudowa ukazuje nam z jakim produktem mamy do czynienia. Biała obudowa z czarnymi dodatkami a także oknem przypomina nam dwa produkty: wyglądem Zalman Z9, natomiast kolorystyką CM Storm Stryker.

W tle możemy zauważyć robota. Łatwe do stwierdzenia jest w tym wypadku to, że obudowa została stworzona dla graczy. Tak producent przedstawia swój nowy produkt. Thermaltake chwali się także tym, że Commander posiada porty USB w wersji 3.0.

Tył pudełka przedstawia nam dużo więcej szczegółów na temat produktu. Znajdziemy tam specyfikację techniczną, a także główne atuty obudowy.

 

Oprócz bohatera tekstu – czyli obudowy, znajdziemy tam także instrukcję, zestaw śrub montażowych, oraz głośniczek. W sumie w tej cenie nie ma co się spodziewać jakiś dodatkowych gadżetów. Jest to, co być powinno.

 

 

Wygląd zewnętrzny

Śnieżnobiała obudowa wywołała u nas podziw. Kolorystycznie przypomina nam CM Storm Stryker, która jest w składzie jednej z naszych platform testowych. Przyjrzyjmy się bliżej obudowie Thermaltake Commander MS-I Snow Edition.

Zacznijmy od prawej strony, czyli tej, za którą będą ukryte wszelakie kable, zbędne do codziennej pracy z komputerem. Zdecydowanie widać, że blacha jest w środkowej części odchylona, co jest zdecydowanie ogromnym atutem dla porządnickich – okablowanie będzie ukryte, a co najważniejsze nie będzie przeszkadzać, a jego ukrycie nie będzie kłopotliwe nawet dla laików. Oczywiście zachęcamy wszystkich do porządnego układania kabli w obudowie. Oprócz kwestii estetycznej, zyskujemy także przepływ powietrza, a co za tym idzie obniżenie temperatury poszczególnych podzespołów.

Lewa strona również jest wypukła. Dodatkowo producent umieścił na tej części okno wykonane z plexi. Znajduje się tam także kratka wentylacyjna, niestety bez miejsc na montaż dodatkowego wentylatora, jednak – dla chcącego nic trudnego.

Górna część zarezerwowana jest dla dwóch kratek wentylacyjnych z czego na jednej zainstalowano wentylator 120mm. Niestety druga nie posiada miejsca na montaż chłodzenia.

Przód to wręcz arcydzieło jeśli chodzi o obudowę komputerową. I wcale nikomu nie słodzimy! Biało-czarne elementy idealnie współgrają ze sobą tworząc bardzo unikatowy design. Skośny wzór pokazuje nieprzeciętność testowanego bohatera. Trzy zatoki na napędy 5,25” w zupełności wystarczają. Poniżej producent zamontował dwa porty USB, z czego jeden to 3.0, a także gniazda audio, oraz przycisk power i reset, oraz kontrolki działania dysku oraz zasilania komputera.

Pod portami firma Thermaltake umieściła miejsce np. na czytnik kart pamięci, bądź kontroler pracy wentylatorów.

Tył obudowy nie jest już biały. W tym wypadku producent zastosował farbę koloru czarnego. Zauważalne jest to, że panel I / O znajduje się zdecydowanie wyżej niż w wielu testowanych przez nas obudowach. Zaraz obok panelu producent umieścił wentylator 120mm, który wyposażono w diody LED koloru niebieskiego. Zaraz pod nim mamy dwa otwory na rurki chłodzenia cieczą a dalej siedem miejsc na karty rozszerzeń. Zasilacz montowany jest na samym dole. Posiada oczywiście filtr powietrza, który jest wymienny.

Jak wygląda spód? Dwie kratki wentylacyjne, z czego jedna zarezerwowana dla filtra przeciwpyłowego, który zamontowano pod zasilaczem. Druga posiada wentylator 120mm, dzięki czemu przepływ powietrza w obudowie stoi na wysokim poziomie.

 

 

Wnętrze obudowy

Tym razem role pod względem kolorystycznym się odwróciły. Wewnątrz przewagę ma kolor czarny z białymi dodatkami. Wielu osobom zapewne takie rozwiązanie się spodoba.

Tak jak już wcześniej wspominaliśmy, miejsca na kable mamy bardzo dużo i jest to ogromny atut obudowy, zaraz po cenie, która jest atrakcyjna, jeśli chodzi o polski rynek.

Dwie zatoki 5,25” posiadają montaż bez narzędziowy. Siedem zatok 3,5” na dyski twarde to optymalna ilość, aczkolwiek można by było zrezygnować z kilku, dzięki czemu mielibyśmy więcej miejsca na karty graficzne. Cztery z nich posiadają system instalacji bez narzędziowej, z czego jeden dotyczy zatoki na np. czytnik kart pamięci.

Wentylator znajdujący się na tylnej części obudowy świeci delikatnym, niebieskim kolorem dzięki diodom LED. Nadaje to uroku wnętrzu. Posiada on 3-PIN’owe złącze.

 

Montaż podzespołów nie jest kłopotliwy. Sporo miejsca na płyty typu ATX, a tym bardziej m-ATX sprawia, że bez jakichkolwiek problemów zainstalujemy wewnątrz sprzęt. Dużym atutem jest oczywiście możliwość podłączenia karty graficznej o rozmiarze nawet 36cm, tak więc posiadacze nawet takich kart jak GTX 590, czy HD6990 bez obaw mogą kupować obudowę. Tak jak już pisaliśmy – produkt ten jest bardzo dobrze zaprojektowany jeśli chodzi o przepływ powietrza, co widać na załączonym zdjęciu poglądowym.

 

Testy praktyczne

Dużo pisać nie trzeba. Wyniki na wykresach mówią same za siebie. Przepływ powietrza stoi na bardzo wysokim poziomie. Wentylatory są wydajne, temperatura podzespołów na chwilę obecną najniższa w naszym porównaniu obudów.

Poniżej przedstawiamy platformę testową na której sprawdzaliśmy wyniki, a także wykresy.

 

Platforma testowa II

Płyta Główna

ASRock P67 Performance

 

Procesor

 Intel Core i7-2600K @ 3.4GHz

 

Pamięci RAM

Patriot Intel Extreme Master 8GB PC3-15000 (1866MHz) Viper 3

 

Dysk

Intel SSD 330 120GB + Kingston HyperX 240GB

 

Karta graficzna

Sapphire HD 7750 Ultimate

 

Zasilacz

Tracer Highlander 800W

 

System

Windows 7 Ultimate 64 Bit

 

 

 

Testy

Temperatura procesora w stresie (mniej = lepiej)

 

 

Temperatura procesora w stanie spoczynku (mniej = lepiej)

 

 

Temperatura dysku w stanie spoczynku (mniej = lepiej)

 

 

Temperatura dysku w stresie (mniej = lepiej)

 

 

Podsumowanie

Przyszedł czas na podsumowanie szybkiej recenzji obudowy firmy Thermaltake. Co sądzimy o tym produkcie? Według nas Commander MS-I Snow Edition jest zdecydowanie godna uwagi i warta polecenia. W cenie około 200zł jest bardzo dobrą propozycją. W testach wypada świetnie, co widać po wynikach. Jej wygląd przypadł nam do gustu, ponieważ posiada ciekawą kolorystykę i wyjątkowy design. Dużym atutem, który również jest ważny przy zakupie obudowy to miejsce na okablowanie, którego w wypadku tego produktu Thermaltake nie zabraknie. Możliwość instalacji w obudowie tak dużych kart graficznych jak np. GTX 590 również przemawia za Commander MS-I Snow Edition. Polecamy!

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

twelve − eleven =

More in Obudowy

%d bloggers like this: