Connect
To Top

SmartGPS SG777 EU – test nawigacji samochodowej

Do naszej redakcji dotarła nawigacja samochodowa SmartGPS SG777 EU. To wielofunkcyjne urządzenie, które oprócz doprowadzenia nas do celu może również być używane jako transmiter FM, czy odtwarzacz filmów oraz muzyki. Sprawdźmy czy w dobie wszechobecnie używanych nawigacji w smartfonach takie nawigacje mają jeszcze prawo bytu.

Zawartość opakowania

Nawigacja SmartGPS SG777 EU dotarła do naszej redakcji w opakowaniu na którym widnieje testowany produkt. Umieszczono tam także informacje o tym, że sprzęt ostrzega nas przed fotoradarami, informuje o ograniczeniach prędkości, a także posiada funkcję asystenta pasa ruchu. Dzięki niej wiemy na jakim pasie powinniśmy być w danym momencie, aby nie zapomnieć o konkretnym zjeździe. Z opakowania dowiadujemy się także o tym, że nasza nawigacja posiada 7-calowy ekran, a więc całkiem spory, co za tym idzie czytelny o ile nie będziemy jednak oglądać na nim filmów pomimo tego, że jest taka możliwość. Dlaczego? Dlatego, że ekran działa z rozdzielczością zaledwie 800×480 pikseli.

Oprócz samej nawigacji w opakowaniu umieszczono także ładowarkę samochodową zakończoną wtyczką miniUSB, dodatkowy przewód umożliwiający np. wgrywanie aktualizacji map bądź plików multimedialnych. Nie zabrakło oczywiście uchwytu, który, trzeba przyznać jest bardzo solidnie wykonany i oferuje bardzo dużą stabilność nawet podczas jazdy po dużych nierównościach. Producent umieścił także instrukcję obsługi w języku polskim. Dla ułatwienia konfiguracji w instrukcji umieszczono również zrzuty ekranowe aby nie pogubić się w i tak bardzo intuicyjnym menu.

Jak widać zawartość opakowania jest kompletna i niczego nie brakuje nam do rozpoczęcia pracy z urządzeniem.

Nawigacja SmartGPS SG777 EU

Po wyjęciu z opakowania możemy zobaczyć nawigację, która za sprawą imitacji szczotkowanego aluminium wygląda naprawdę dobrze. Front nie posiada żadnych przycisków, co raczej nikogo nie dziwi. Ekran ma bardzo dobre kąty widzenia i oczywiście jest matowy. To bardzo ważne w przypadku tego typu sprzętu, gdzie często w autach mamy duże nasłonecznienie, a na nawigację zazwyczaj patrzymy pod pewnym kątem.

Na prawym boku producent umieścił port słuchawkowy, slot na kartę pamięci typu microSD/SDHC o maksymalnej pojemności wynoszącej 32 GB. Jest tam także port miniUSB do ładowania nawigacji, a także transmisji danych. Znajdziemy tam także diodę informującą o stanie naładowania baterii. Na górnej części oprócz miejsca na montaż uchwytu umieszczono przycisk uruchamiający nawigację. Tył skrywa głośnik (bardzo głośny, to trzeba przyznać) oraz małe gniazdo reset. Warto również wspomnieć, że tył jest wykonany z gumowego tworzywa.

Urządzenie w praktyce

Co prawda producent chwali się tym, że nawigacja może być wykorzystywana także jako urządzenie multimedialne do odtwarzania filmów, jednak przez niską rozdzielczość o której już wcześniej wspominaliśmy radzimy, aby unikać tej funkcji. Jakość oferowanej muzyki przesyłanej za pośrednictwem transmitera FM jest taka… jak w większości urządzeń. Pozostawia wiele do życzenia. Nie odbiega od innych transmiterów, ot po prostu. Oprócz korzystania z transmitera jako odtwarzacza muzyki możemy go wykorzystywać do odtwarzania komend głosowych. Nie jest to jednak potrzebne, ponieważ wbudowany głośnik jest naprawdę dobry.

Sama nawigacja działa poprawnie. Nie zawiesza się, nie proponuje dziwnych tras przez drogi polne. Jest po prostu poprawna. Dużym atutem tego urządzenia jest dołączona bezpłatna, dożywotnia aktualizacja map. Dożywotnia, czyli do momentu, kiedy producent będzie otrzymywał mapy od zewnętrznych dostawców. SmartGPS SG777 EU korzysta z systemu nawigacji MapFactor Navigator z mapami całej Europy. Jako, że sprzęt posiada zainstalowany system Microsoft Windows CE 6.0, który jest odblokowany możemy bez problemu korzystać z innych map. Poruszanie się po systemie jest bardzo intuicyjne o czym już wspomnieliśmy wcześniej. Nie ma problemu ze znalezieniem interesującej nas opcji. To samo dotyczy wyszukiwania w menu tras zarówno w naszym kraju jak i za granicą.

Model ten posiada procesor ARM Cortex A7 800 MHz i 256 MB pamięci RAM. Cóż, w praktyce płynnością oprogramowanie nie grzeszy, jednak nie popadniemy w stan irytacji. O to martwić się nie musicie. Czas wyszukiwania trasy z Rzeszowa do Porto w Portugalii wyniósł nieco ponad trzy minuty. Dla porównania Google Maps w smartfonie Apple iPhone 7 zrobił to wręcz błyskawicznie.

Podsumowanie

Testowana SmartGPS SG777 EU to bardzo dobry produkt dla osób poszukujących ładnej nawigacji. Model ten posiada odblokowany system Windows oraz dożywotnią aktualizację map, które są fabrycznie wgrane do urządzenia. Matryca co prawda nie ma wysokiej rozdzielczości, jednak do przeglądania map w zupełności wystarcza. Cena, około 320 zł za to urządzenie jest według nas bardzo rozsądna i adekwatna do tego, co otrzymujemy wydając właśnie taką kwotę. Jeśli więc szukacie nawigacji, która poprowadzi Was przez Europę to warto zastanowić się nad tym modelem.

2 Comments

  1. Tomasz Zieliński

    6 grudnia 2017 at 07:06

    Mam ją od paru dni byłem w Niemczech i nie miałem żadnych problemów naprawdę polecam czytelna dotyk dobrze się sprawuje za 330 zł naprawdę dobry produkt.

  2. Piotrek

    9 stycznia 2018 at 13:35

    Witam, czy orientujecie się jaka jest różnica miedzy modelem opisywanym w recenzji a modelem sg775? Jest to po prostu starsza wersja, czy jak? Specyfikacja wygląda identycznie, a 775 można kupić taniej…

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × three =

More in Audio Foto Wideo

%d bloggers like this: