Connect
To Top

SMSL ICON oraz IDOL+ czyli niezrównana jakość dźwięku dla mobilnych urządzeń

Na każdym kroku spotykamy ludzi słuchających muzyki w pracy, w autobusie czy na spacerze. Większość użytkowników mobilnych słuchawek wykorzystuje jako źródło, kiepskiej jakości przetworniki montowane w telefonach i tabletach.
Zakup odtwarzacza czy mobilnego DAC wiąże się często z koniecznością noszenia urządzenia wielkości drugiego telefonu co sprawia, że takie rozwiązanie nie jest najwygodniejsze do codziennego użycia. Coraz częściej nowe modele urządzeń mobilnych nie posiadają również złącza słuchawkowego wymuszając na użytkowniku korzystanie z oryginalnych, przeważnie niezbyt dobrych słuchawek
SMSL wraz z nowym rokiem postanowił rozwiązać te problemy oferując niezwykle kompaktowe i wygodne w użyciu mobilne DAC dedykowane do telefonów i tabletów.
Są to modele ICON oraz IDOL+.

SMSL w swojej ofercie już posiada podobne rozwiązania jak SMSL IDOL czy SMSL IVY  są one tańsze od dzisiaj prezentowanych, które jednak oferują znacznie więcej, jeśli chodzi o parametry i funkcjonalność.

SMSL ICON

SMSL ICON to bardzo kompaktowe rozwiązanie dla osób oczekujących wysokiej jakości dźwięku płynącego z urządzeń Apple ze złączem Lightning. ICON świetnie sprawdzi się do podłączenia klasycznych słuchawek do iPhone 7, który nie posiada złącza słuchawkowego.

Ten mikroskopijny, przypominający kształtem pilot przetwornik posiada wszystkie niezbędne do obsługi urządzenia elementy. Urządzenie składa się ze złącza komunikacyjnego, tradycyjnego gniazda jack 3,5 mm do podłączenia słuchawek, mikrofonu oraz przycisków do nawigacji, w tym regulacji głośności oraz aktywnego przycisku umożliwiającego odbieranie rozmów i przełączanie utworów. Nie zabrakło również diody sygnalizującej pracę urządzenia. Sprzęt jest w pełni kompatybilny z urządzeniami Apple.

Możliwość podłączenia tradycyjnych słuchawek to nie jedyny atut nowego SMSL’a. Zastosowany w nim przetwornik Cirrus Logic o doskonałym stosunku SNR wynoszącym 112dB zapewnia znaczny postęp w kwestii jakości odtwarzanej muzyki umożliwiając w ten sposób korzystanie z telefonu jako jedynego źródła dźwięku zamiast odtwarzacza. Wzmacniacz o mocy 28mW dla 32Ohm na kanał z pewnością wysteruje większość popularnych słuchawek przenośnych jak również te o nieco większych wymaganiach.

Urządzenia Apple słyną z ciekawego designu i świetnej jakości wykonania. SMSL stanął na wysokości zadania i wyprodukował sprzęt, który świetnie komponuje się z iPhonem. Precyzja wykonania metalizowanej obudowy oraz jej nowoczesny wygląd sprawia, że stanowi on dobraną parę z iPhonem.

SMSL ICON można kupić w wybranych sklepach, a także odsłuchać w salonach Audiokracja w Polsce. Sugerowana cena detaliczna wynosi 399zł brutto.

SMSL IDOL+

SMSL IDOL+ to najnowszy spośród malutkich DAC’ów do telefonów i tabletów wyposażonych w złącze Micro USB i nie tylko. Urządzenie sprawdzi się idealnie do rozbudowy naszego mobilnego systemu audio umożliwiając cieszenie się muzyką w znacznie wyższej jakości z wykorzystaniem również dużo bardziej wymagających słuchawek. IDOL+ przy wadze 11 gramów i mikroskopijnych wymiarach praktycznie nie wpływa na komfort przenoszenia telefonu. Jest niewiele większy niż pilot w słuchawkach a oferuje znacznie większe możliwości.

IDOL+ wspiera zarówno formaty 16 bitowe (192kHz) jak i zaawansowane 24 bitowe(96kHz) dzięki czemu można na nim słuchać ulubionych utworów również w wysokiej rozdzielczości z zachowaniem najdrobniejszych szczegółów. Za dźwięk w IDOL+ odpowiada stosowany w dużo bardziej zaawansowanych modelach wzmacniacz MAX97220A oferujący sporą wydajność pozwalającą wysterować wszystkie słuchawki przenośne i znaczną część bardziej wymagających słuchawek HI-FI.

IDOL+ do pracy nie wymaga żadnych dodatkowych sterowników. Jedyny wymóg to obsługa USB audio oraz USB OTG w telefonie. W komputerach działa w trybie plug and play.

SMSL IDOL+ cechuje się wyjątkową wydajnością, zużywa niewielkie ilości energii w zamian oferując świetne brzmienie. Wbudowane przyciski głośności oraz przycisk wyciszenia pozwolą dostosować dźwięk do aktualnych potrzeb bez wyjmowania telefonu z kieszeni. Dzięki temu jest to kompletne urządzenie o świetnych możliwościach i niezrównanej wygodzie korzystania.

SMSL IDOL+ można kupić w wybranych sklepach, a także odsłuchać w salonach Audiokracja w Polsce. Sugerowana cena detaliczna wynosi 249 zł brutto.

Dystrybutor: MIP
ul. Działdowska 12
01-184 Warszawa
tel. (022) 424-82-54
biuro@mip.bz

Dział handlowy
handlowy@mip.bz

Wsparcie techniczne
serwis@mip.bz

Kontakt dla prasy
superata@superata.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6 + 14 =

More in Informacje Prasowe

%d bloggers like this: