Connect
To Top

Sony: dwa nowe 27-calowe monitory chirurgiczne 4K HDR

Monitory LMD-X2705MD i LMD-X2700MD łączą imponującą jakość obrazu 4K HDR z intuicyjną obsługą i łatwością integracji z różnymi medycznymi systemami obrazującymi

Firma Sony wprowadza do oferty dwa 27-calowe monitory chirurgiczne 4K HDR. Nowe modele zapewniają wyjątkową jakość obrazu, a ponadto są intuicyjne w obsłudze i łatwe do zintegrowania z nowoczesnymi środowiskami szpitalnymi.

Monitory LMD-X2705MDLMD-X2700MD są przeznaczone do współpracy z różnymi medycznymi systemami obrazującymi, takimi jak kamery endoskopowe i laparoskopowe. Umożliwiają wyświetlanie jasnego, kolorowego obrazu 2D o rzeczywistej rozdzielczości 4K UHD i wysokiej jakości. Po doprowadzeniu sygnału wejściowego HLG (Hybrid Log-Gamma) z kompatybilnej kamery wiernie reprodukują obrazy HDR (High Dynamic Range) z bogatą paletą barw i rozszerzonym zakresem jasności, nie powodując utraty detali w najjaśniejszych i najciemniejszych fragmentach obrazu. Sygnały wejściowe o niższej rozdzielczości są automatycznie interpolowane do formatu 4K, w którym liczba pikseli jest czterokrotnie większa niż w standardzie Full HD. Zapewnia to zespołowi chirurgicznemu optymalne warunki oglądania obrazu ze źródeł HD i SD.

Ponieważ imponująca jakość obrazu idzie w parze z prostym, logicznym systemem obsługi, zespół lekarzy może skupić całą uwagę na wykonywanym zabiegu. Obsługę w ciemności ułatwia intuicyjny w użyciu, podświetlany diodami panel sterowania.

Oba modele są wyposażone w wejścia sygnału DP, HDMI i DVI, a monitor LMD-X2705MD także w wejście 3G/HD/SD-SDI. W razie zaniku sygnału doprowadzonego do aktualnie wybranego wejścia monitor automatycznie przełącza się na drugie wejście. Pozwala to zapewnić ciągłość wyświetlania obrazu.

Do zwiększenia funkcjonalności w zastosowaniach chirurgicznych przyczyniają się różne tryby wyświetlania: obraz lustrzany, obrazy sąsiadujące, obraz w obrazie (PiP) i obraz poza obrazem (POP). Można je wybierać, naciskając odpowiednie przyciski.

— 4K coraz bardziej upowszechnia się na salach operacyjnych i w gabinetach lekarskich, a na rynku przybywa rozwiązań do rejestracji i zapisu obrazu w tym standardzie — mówi John Herman, menedżer ds. marketingu w Sony Professional Europe. — Monitory LMD-X2705MD i LMD-X2700MD będą atrakcyjną propozycją dla szpitali, które już wprowadzają kompleksowe systemy pracy z obrazem 4K bądź zamierzają zapewnić sobie wyższą rozdzielczość, bogatszą kolorystykę i większy kontrast w najbliższej przyszłości. Sony stawia sobie za cel nie tylko dostarczanie najnowocześniejszych rozwiązań technicznych: pragnie także świadczyć swoim klientom usługi i pomoc techniczną, by ułatwić im wdrożenie metod pracy łączących wysoką jakość z łatwością stosowania.

Dzięki zwartej, ergonomicznej konstrukcji monitory LMD-X2705MD i LMD-X2700MD idealnie sprawdzą się w nowoczesnych środowiskach szpitalnych. Ich integrację ułatwia między innymi system chowania przewodów oraz możliwość zasilania prądem przemiennym lub stałym. Ergonomiczna, wygodna konstrukcja pozwala regulować położenie monitora jedną ręką, a klasa ochrony IPX5 gwarantuje odporność na przypadkowe zachlapanie wodą i innymi płynami. W utrzymaniu higieny pomaga jednolita, idealnie płaska powierzchnia całego 27-calowego panelu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × two =

More in Aktualności

%d bloggers like this: