Connect
To Top

Stacje robocze, drukarki oraz wirtualna rzeczywistość. HP wspiera filmowców podczas 71. Festiwalu Filmowego w Cannes

HP dostarcza najnowsze urządzenia oraz technologie wspierając twórców w procesie produkcji filmu. Ponadto jako oficjalny partner 71. Festiwalu Filmowego w Cannes dba o zaplecze technologiczne jednego z najważniejszych wydarzeń w branży filmowej.

HP jako oficjalny partner 71. Festiwalu Filmowego w Cannes dostarcza organizatorom kluczowe rozwiązania, pozwalające zadbać np. o stworzenie wielkoformatowych tablic informacyjnych czy sprawną pracę biura prasowego. Firma wspiera jednocześnie w procesie produkcji obiecujących filmowców, takich jak Hazel Hayes czy Eva Día.

HP  współpracuje z branżą filmową już od niemal 80 lat, co było widoczne chociażby w filmie „Fantazja” Disneya. Pomogliśmy tworzyć efekty specjalne w każdej produkcji, która zdobyła Oskara w przeciągu ostatnich dziesięciu lat – powiedział Nick Lazaridis, President, EMEA, HP Inc. – Gdy patrzymy na przyszłość filmu, zadanie przed nami stojące jest jeszcze większe. Chcemy, aby nasza technologia pomogła filmowcom, którzy ciągle starają się znajdować nowe możliwości.

HP pomaga Manto zdobyć sławę w Cannes

Urządzenia HP wykorzystano do produkcji filmu fabularnego Manto, który będzie pokazywany w ramach prestiżowej kategorii Un Certain Regard podczas tegorocznego Festiwalu. Film wyreżyserowany przez Nanditę Das, jest osadzony w Indiach w czasach podziału. Stacje robocze oraz drukarki HP pełniły ważną rolę w odtwarzaniu Indii z lat 40-tych XX wieku.  Urządzenia wykorzystano w szczególności na etapie montażu oraz postprodukcji. Należały do nich stacja robocza HP Z840, mobilna stacja robocza HP ZBook 15u oraz profesjonalny monitor HP DreamColor Z32x, zapewniający filmowcom oraz studiom efektów specjalnych wymagane odwzorowanie kolorów oraz precyzję wyświetlania. Ponadto, do tworzenia materiałów na potrzeby filmu, w tym gazet z tamtego okresu, wykorzystano HP OfficeJet Pro i inne drukarki z oferty HP.

Wirtualna rzeczywistość w NEXT

HP w Cannes przedstawia również możliwości wirtualnej rzeczywistości, w centrum innowacji NEXT na targach Marché du Film. W związku z tym, że VR znajduje coraz większe zastosowanie w branży, twórcy filmów współpracują z HP, by mieć dostęp do najnowszych technologii. Pokazy obejmują między innymi:

  • Demonstrację plecaka HP Z VR – najpotężniejszego komputera osobistego przeznaczonego na potrzeby VR, jaki kiedykolwiek stworzono, jak również stacji roboczych HP Z oraz  gogli  HP Windows Mixed Reality.
  • Możliwość sprawdzenia działania tej technologii w grze VR: Chorus autorstwa WITHIN, w trybie wieloosobowym oraz Being an Astronaut – pokaz VR, w którym uczestniczyć będzie francuski inżynier lotnictwa, pilot i astronauta Europejskiej Agencji Kosmicznej, Thomas Pesquet.

Konkurs Mistrzowie Filmu Krótkometrażowego HP (HP Masters of Short Film) 

Już trzeci rok z rzędu HP współpracuje z 48 Hour Film Project przy konkursie Mistrzów Filmu Krótkometrażowego. W jego ramach młodzi filmowcy z całej Europy piszą scenariusze, kręcą oraz montują filmy krótkometrażowe, a wszystko to z wykorzystaniem urządzeń HP.  W tym roku tematem konkursu jest „Magia Filmu”, czyli umiejętność wykorzystania efektów specjalnych przy tworzeniu produkcji filmowych. Zwycięski film zostanie pokazany podczas Festiwalu w ramach Short Film Corner.

Dzięki mocy druku ożywają dekoracje Pałacu Festiwalowego

Kluczowy element Festiwalu Filmowego w Cannes stanowi otoczenie, a HP po raz kolejny pełni ważną rolę w jego przygotowaniu. Do zadań firmy należy między innymi stworzenie dekoracji okalających Pałac Festiwalowy, gdzie aktorzy, reżyserzy i producenci przechadzają się po słynnym czerwonym dywanie. Dekoracje stworzone za pomocą drukarki HP Latex 3200 pokrywają powierzchnię ponad 1000 metrów kwadratowych.

Źródło: HP

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

12 − ten =

More in Bez kategorii

%d bloggers like this: