Connect
To Top

Światowa premiera polskiego robota Photon

Photon jest pierwszym na świecie robotem, który rozwija się razem z  dzieckiem. Interaktywny i w pełni zintegrowany ze smartfonem lub tabletem robot poprzez zabawę pomaga najmłodszym m.in. w nauce logicznego myślenia i podstaw programowania. Młodzi użytkownicy rozwiązując zadania nagradzani są punktami pozwalającymi odblokować nowe możliwości Photona.

Photon uzyskał 52 tys. dolarów na Kickstarterze

Twórcy robota, Photon Entertainment uzyskali początkowe środki na jego budowę – 52 tys. dolarów ze zbiórki na międzynarodowej platformie crowdfundingowej Kickstarter. Przez 2 lata badań i testów opracowano 4 sposoby programowania robota, które zostały zaimplementowane w aplikacji mobilnej oraz dopasowane do zróżnicowanych umiejętności dzieci w wieku 5-12 lat.

Każdy element Photona – jego umiejętności, obsługa czy historia opracowany był w ścisłej współpracy z ekspertami z dziedziny psychologii z Uniwersytetu SWPS.

 

„Całą wiedzę na temat technologii i możliwości robota, Photon przekazuje dzieciom w podświadomy sposób. Dzieje się tak dzięki pełnej zwariowanych zwrotów akcji historii fabularnej, w której dziecko wspólnie z robotem bierze czynny udział”

mówi Marcin Joka, twórca Photona.

 

Prace nad robotem odbywały się przy udziale dzieci, które testowały m.in. trwałość jego konstrukcji. Robot wyposażony jest w 10 programowalnych czujników, pozwalających mu na interakcję z otoczeniem. Do obudowy użyto niezwykle odpornego na uderzenia poliwęglanu, natomiast czułki robota wykonano z materiału służącego także do produkcji smoczków dla dzieci.

„Edukacja to obszar, który jest dla nas kluczową wartością.” – mówi Agnieszka Dąbrowska, koordynująca projekty edukacyjne w iSpot. „Wiemy, jak ważne w dzisiejszych czasach jest rozwijanie umiejętności dzieci w zakresie programowania i właśnie na ten obszar rozwoju młodego pokolenia chcemy stawiać. Jednocześnie wspieramy innowacyjność polskich twórców, w tym środowiska start-upowe, dlatego jesteśmy dumni, że premiera robota odbywa się w unikalnej iSpot Premium Zone. To największa edukacyjna przestrzeń premium w tej części Europy”

– dodaje Agnieszka Dąbrowska.

 

Robot w prosty sposób uczy podstaw programowania, zasad działania sensorów czy algorytmiki.

„Urządzenie produkowane przez polski start-up zostało zaprojektowane przez najlepszych specjalistów z dziedziny psychologii, grywalizacji oraz user experience. Projekt, w który zainwestowaliśmy, prowadzony był według najwyższych standardów, co daje duże prawdopodobieństwo sukcesu komercyjnego”

mówi Katarzyna Rybus z Dotconnect.

Zespół Photona w składzie: Marcin Joka, Michał Grześ, Krzysztof Dziemiańczuk, Michał Bogucki oraz Maciej Kopczyński jest laureatem pierwszej edycji konkursu „Startupy w Pałacu”, zainaugurowanej przez Pana Prezydenta Andrzeja Dudę. To projekt, który ma na celu wsparcie innowacyjnych polskich firm w poszukiwaniu możliwości rozwoju, w tym ewentualnych inwestorów, partnerów biznesowych i nowych rynków zbytu.

„Twórcom  Photona udało się z sukcesem przejść tą najtrudniejszą drogę w biznesie – drogę od pomysłu do komercjalizacji i wdrożenia produktu do sprzedaży. Nowoczesna edukacja potrzebuje narzędzi, które wspierają zarówno uczniów jak i nauczycieli w konfrontacji z coraz bardziej interdyscyplinarnym światem. Photon to produkt, który pozwala kształcić nowe potrzebne umiejętności”

mówi Marta Gajęcka, doradca Prezydenta RP.

Biznesplan projektu zakłada, że do końca tego roku uda się sprzedać 5 tys. Photonów, natomiast w 2018 roku obroty mają się zwiększyć aż czterokrotnie.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

one × 5 =

More in Inne - news

%d bloggers like this: