Connect
To Top

Szybki rzut okiem na AOC Q2778VQE. Godny polecenia?

Bohaterem naszej dzisiejszej recenzji będzie monitor z wyższej półki od producenta AOC. Jest to model o nazwie Q2778VQE i przetestowaliśmy go pod każdym względem, zarówno w grach jak i pracach biurowych. Sprawdźcie jak owy sprzęt sprawdził się w praktyce.

 

Dane techniczne

Ogólne

 

Linia monitorów

Pro-line

Wielkość monitora

27 Inch

Format ekranu

16:9

Jasność

350 cd/m2 (type)

Współczynnik kontrastu

1000:1

Współczynnik kontrastu dynamicznego

80M:1

Kąt widzenia

 

Czas odpowiedzi

1 ms

Rozdzielczość maksymalna

2560×1440@60Hz

 

Wygląd i jakość wykonania

Firma AOC ma w swojej ofercie naprawdę wiele ciekawych i cieszących oko monitorów, które w dobrym stylu wypełnią przestrzeń na naszym biurku, czy to graczowym, czy w biurze. Do takich monitorów z pewnością należy także AOC Q2778VQE. Na jego przodzie zobaczyć możemy oczywiście, 27-calową matrycę TN o maksymalnej rozdzielczości 2560×1440 pik­seli (WQHD). Jest to matowy panel obramowany lśniącym tworzywem sztucznym dość wysokiej jakości. Pod wyświetlaczem umieszczone zostało srebrne, eleganckie logo producenta. Cała konstrukcja spoczywa na ładnej, stabilnej podstawce. Ta wykonana została z niemniej dobrych materiałów, zobaczymy tutaj srebrne elementy co w połączeniu z czernią daje nam naprawdę eleganckie urządzenie, które będzie ładnie się prezentować na naszym biurku. Tył monitora jest dość standardowy, nie znajdziemy tam niczego czego moglibyśmy się nie spodziewać. Z tyłu, w górnej części znajduje się większe logo producenta, pod nim wąska kratka na wylot powietrza. Nieco niżej znalazł się zestaw portów, którego wybór jest dość szeroki. Znajdziemy tam porty od Display­Port przez HDMI i DVI aż do leciwego już D-Sub. Przyciski służące do aktywacji oraz nawigowania menu monitora znajdziemy na dolnej krawędzie w prawym dogu. Są one dość małe i niezbyt widoczne co jest ich zaletą. Jednocześnie ich obsługa nie sprawiała zbyt wielu problemów. Sam ekran możemy regulować jedynie pod względem jego nachylenia, zabrakło tutaj zmiany jego wysokości co dla niektórych może okazać się większym minusem. Jeśli chodzi o jakość materiałów jakie zostały użyte do stworzenia AOC Q2778VQE to możemy śmiało powiedzieć, że w tej kwestii twórca nie dał ciała. Konstrukcja jest stabilna, nic nie trzeszczy i wszystko do siebie pasuje i ze sobą współgra. Jak widzimy monitor AOC Q2778VQE pod względem wyglądu oraz jakości wykonania spisał się całkiem nieźle, jedynym minusem jaki udało nam się dostrzec był brak regulacji wysokości ekranu.

 

Wyświetlacz

Przyszedł czas tego na co powinniśmy zwrócić największą uwagę, jest to oczywiście jakość obrazu, jego dane techniczne, kąty widzenie i inne tego typu rzeczy. Zacznijmy od spraw bardziej technicznych. Jak wiemy monitor ten został wyposażony w odświeżanie obrazu na dość niskim poziomie 60Hz. Sprawia to, ze granie na nim będzie mniej komfortowe od tego co proponują nam monitory skierowane głównie dla graczy. Jest to zauważalne szczególnie wtedy gdy na monitorze dzieje się dużo, nasza reakcja przez niski poziom odświeżania może na tym lekko ucierpieć. Mogłoby się wydawać, że czas reakcji wynoszący w tym przypadku 1 ms powinien to zredukować, ale szybkość odświeżania jest równie ważna. Wymagający gracz powinien znaleźć dla siebie coś innego. Grafik, osoba zajmująca się montażem filmów, obróbką zdjęć lub działająca w wielu oknach na raz z AOC Q2778VQE powinna być zadowolona w stu procentach. Wszystko za sprawą wysokiej rozdzielczości jaką ten monitor gwarantuje. Dzięki niej praca na kilku dokumentach jest o wiele wygodniejsza to samo tyczy się obróbki zdjęć jak i montażem filmów. Przeglądanie Internetu także jest miłe w towarzystwie tego urządzenia. Takie możliwości sprawią, że będziemy mogli pracować wygodnie przy użyciu jednego monitora dzięki czemu na naszym biurku będzie więcej miejsca. Odwzorowanie barw w tym monitorze jest naprawdę dobre, kolory są żywe i pełne głębi to samo tyczy się kontrastu. Jeśli chodzi o kąty widzenia to nie mamy w tej kwestii nic do zarzucenia, obraz oglądany nawet z dużego kąta oczywiście traci na jakości jednak nie tak bardzo jak jest to w innych podobnych monitorach. Oprócz tego twórcy AOC Q2778VQE mówią o szeregu funkcji i technologii, które mają polepszyć pracę urządzenia, a co za tym idzie zwiększyć wygodę z jego użytkowania. Oprócz tego możemy skorzystać z trybu oszczędzania energii, który niesie za sobą znaczne obniżenie jasności ekranu, oraz zmniejszenie innych walorów estetycznych takich jak kontrast odwzorowanie barw itp.

 

Podsumowanie

Monitor AOC Q2778VQE jest produktem godnym polecenia. Może nie dla graczy, ale dla pracowników wymagających precyzji, wygody oraz funkcjonalności. Jego cena wynosi obecnie ok. 1500 zł i naszym zdaniem jakość jaką on sobą prezentuje jest do tej kwoty jak najbardziej pasująca.

Nazwa produktu

Ocena ogólna

Nagrody dodatkowe

AOC Q2778VQE

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

twenty − eight =

More in Monitory

%d bloggers like this: