Connect
To Top

Szybki test płyty głównej GIGABYTE GA-Z77N Wifi

Gigabyte GA-Z77N jest najnowszym modelem bardzo dobrze wyposażonej i bardzo dobrze zapowiadającej się płyty głównej. Co kryje w sobie nowe dziecko Gigabyte? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w dalszej części artykułu.

W stosunku do swojej poprzedniczki Z77N nie posiada już podstawki LGA 1155 i chipsetu Intel H77. Model, który testowaliśmy był natomiast wyposażony w odświeżony chipset Intel Z77, na co wskazuje sama nazwa urządzenia. Do kolejnych ważniejszych zmian należy zaliczyć dwa porty Ethernet, moduł Intel Centrino wspierający WiFi 802.11 b/g/n, a także Bluetooth 4.0

 

Poniżej przedstawiamy specyfikacje urządzenia :

Pierwsze co rzuca się w oczy to gniazdo LGA 1155 oraz umieszczona tuż obok sekcja zasilania 4-fazowego. Do dyspozycji dostajemy również dwa banki obsługujące dwukanałowe zestawy DDR3 o maksymalnej pojemności 16GB. Do zagospodarowania zostają nam jeszcze dwa gniazda SATA II 3Gb/s, dwa gniazda SATA 6Gb/s.

Motherboard został stworzony w formacie mini-ITX co daje nam wymiary 17cm x 17cm i pomimo tak niewielkiej powierzchni wszystko zostało rozmieszczone w bardzo przemyślany sposób, a także nie zabrakło ciekawych urozmaiceń. Płyta Gigabyte GA-Z77N-WIFI obsługuje zarówno procesory Ivy Bridge, jak i Sandy Bridge.

Wsparcie dla technologii Intel Wireless Display, która pozwala użytkownikowi cieszyć się bezprzewodowym życiem w domu i w pracy oraz możliwość wzbudzania z klawiatury lub myszki dają doskonałą możliwość budowy HTPC (Home Theatre Personal Computer) oraz do pracy z bardzo wymagającymi aplikacjami graficznymi.

Ponadto model GA – Z77N doskonale radzi sobie z odtwarzaniem materiału 1080p z bitrate sięgającymi ok 60 Mbps. W dodatku płyta współpracuje z cyfrowymi kartami telewizyjnymi DVB, co jest bardzo dużym plusem, a cechą która powinna zainteresować graczy jest wsparcie dla DirectX 11, który zapewnia dużo lepsze efekty graficzne a także zwiększa wydajność i wykorzystać moc dzisiejszych procesorów.

Kolejną ciekawostką jest nowy urozmaicony i naprawdę ładnie prezentujący się graficznie BIOS.

 

Płyta jest godna polecenia ze względu na szereg ciekawych zastosowań oraz wsparcia dla cyfrowej telewizji, DirectX 11 i wielu innych. Cena produktu to ok. 450zł.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 + one =

More in Płyty główne

%d bloggers like this: