Connect
To Top

Szybki test SSD – Plextor M6V 128 GB.

Nośniki SSD nie są już czymś, na co pozwolić sobie mogą nieliczni. Ceny dysków są już naprawdę akceptowalne co sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na ich zakup – przynajmniej jako dysk przeznaczony na system i podstawowe aplikacje. Do naszej redakcji trafił jeden z takich produktów, a mianowicie M6V firmy Plextor. Dysk ten ma pojemność 128 GB i kosztuje około 230 zł. Sprawdźmy czy jest wart swojej ceny.

 

 

PLEXTOR M6V 128 GB

Bohater naszego dzisiejszego testu to dysk zamknięty w 2,5-calowej obudowie. Jest to produkt przeznaczony dla mniej wymagających użytkowników PC-tów, którzy poszukują modelu taniego. Prawda jest taka, że przesiadka z obojętnie jakiego talerzowego dysku nawet na słabszy SSD będzie bardzo widoczna już od pierwszego uruchomienia komputera.

Zawsze ciekawił mnie fakt designu obudowy SSD. Przecież te dyski zazwyczaj są przykręcone w obudowie gdzie spełniają swoją najważniejszą funkcję – zapewniają wysoką wydajność. W praktyce każdy dysk z jakim miałem do czynienia był… ładny! Tak też jest w przypadku M6V. Srebrna obudowa, która na górnej części posiada naklejkę informującą o danym modelu i posiadająca logo producenta wygląda naprawdę dobrze.

 

Zaglądając do środka obudowy możemy zobaczyć układ Silicon Motion SMI-2246. Jest to czterokanałowy kontroler, którego przeznaczeniem są zazwyczaj te tańsze dyski. Zarządza danymi na kościach NAND Toshiby typu MLC, które wykonane są w procesie technologicznym 15 nm.

 

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

Format

2,5cala

Pojemność

128GB

Interfejs

SATA3

Prędkość odczytu

535MB/s

Prędkość zapisu

170MB/s

 

 

TESTY PRAKTYCZNE

Testy przeprowadziliśmy na naszym komputerze – platformie testowej, która składa się między innymi z procesora Intel Core i7-2600K oraz płyty głównej ASUS P8Z77WS. Wykonaliśmy dwa testy: pierwszy za pomocą aplikacji AS SSD Benchmark w wersji 1.7, drugi kopiowanie 147 plików i 46 folderów, których pełny rozmiar wynosi 3,64 GB (trwało ono zaledwie 37 sekund).

 

 

 

PODSUMOWANIE

Czas podsumować ten bardzo szybki test dysku Plextor M6V o pojemności 128 GB. Bohater tego artykułu to sprzęt przeznaczony dla osób, które kupują swój pierwszy dysk i zwracają głównie uwagę na jego cenę, pomijając fakt wydajności. Czy jest to dobry produkt w tym przedziale cenowym? Sądzimy, że tak. Warto? Warto! 😉

Nazwa produktu

Ocena ogólna

Nagrody dodatkowe

Plextor M6V 128 GB

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

12 − 10 =

More in Pamięci masowe

%d bloggers like this: