Connect
To Top

Technik informatyk i grafik komputerowy – kierunki, po których łatwo znaleźć pracę!

Zapotrzebowanie na specjalistów z branży IT z roku na rok rośnie i nic nie wskazuje na to, żeby coś miało się w tej kwestii zmienić. Osoby zainteresowane tematyką i wszelkimi nowinkami związanymi z IT, aby właściwie pokierować swoją drogą zawodową, powinny ukończyć szkołę policealną na dwóch kierunkach: technik informatyk i grafika komputerowa. Po zakończeniu edukacji, będą posiadać niezbędną i kompleksową wiedzę do rozpoczęcia pracy w najszybciej rozwijającej się obecnie branży usługowej.

Szkoła policealna – jaki kierunek wybrać?

Ukończenie ścisłego kierunku to idealny sposób na rozpoczęcie dobrze płatnej pracy. Już samo skończenie kierunku technik informatyk stawia przed absolwentem wiele możliwości zawodowych, jednak gdy zdecyduje się on na dodatkowy, pokrewny kierunek, jakim jest grafika komputerowa, zyska jeszcze więcej możliwości zatrudnienia. Oba te kierunki wzajemnie się uzupełniają, dzięki czemu kandydat zyskuje kompleksową wiedzę z zakresu sieci komputerowych, tworzenia aplikacji, administrowania bazami danych oraz tworzenia i przetwarzania grafik. Tym samym, absolwent tych dwóch kierunków staje się atrakcyjny dla pracodawców i stanowi dużą konkurencję dla kontrkandydatów, którzy specjalizują się jedynie w jednej z wymienionych dziedzin.

 

Informatyka w szkole policealnej – dobry pomysł na start w IT

Żeby rozpocząć karierę jako technik informatyk, wcale nie trzeba kończyć studiów informatycznych. Wystarczy uczyć się w policealnej szkole informatycznej, na kierunku technik informatyk: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/szkoly-policealne/technik-informatyk. Osoby trudniące się tym fachem to najczęściej pasjonaci wszelkiej tematyki związanej z komputerami i programowaniem. Wiele młodych osób, które do tej pory były związane z zupełnie inną branżą, decyduje się podjąć naukę na kierunku technik informatyk, by zyskać lepsze możliwości zatrudnienia. Warto również dodać, że praca w branży IT wiąże się z wysokim wynagrodzeniem i szerokim spektrum rozwoju kariery.

 

Co po skończeniu policealnej szkoły informatycznej? Grafika komputerowa!

Ukończenie informatyki w szkole policealnej daje wiele możliwości zawodowych. Jednak przebierać w ofertach będą mogli ci, którzy dodatkowo skończą grafikę komputerową. Żeby być dobrze wykwalifikowanym grafikiem komputerowym, należy nie tylko mieć ogromny zmysł estetyczny, ale też dobrze znać się na obsłudze programów graficznych. Zatem ukończenie kierunku technik informatyk to pierwszy krok do rozpoczęcia kariery w zawodzie grafika komputerowego – informatycy są już na tyle obeznani w komputerowej tematyce, że nauka obsługi programów graficznych idzie im bardzo szybko. Żeby zostać grafikiem komputerowym, wystarczy ukończyć szkołę policealną na tym kierunku: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/szkoly-policealne/grafika-komputerowa. Warto przy tym pamiętać, że oprócz kreatywnego umysłu, grafikowi przyda się umiejętność negocjacji – z pewnością często będzie musiał porzucić własne pomysły na rzecz realizacji koncepcji klienta, nawet wtedy, gdy nie do końca będzie się z nią zgadzał.

 

Technik informatyk i grafik komputerowy – gdzie znajdą pracę?

Absolwenci szkoły policealnej na kierunkach technik informatyk i grafik komputerowy, mają wiele możliwości zatrudnienia. Mogą ubiegać się o posadę w:

 • agencjach reklamowych,
 • działach informatycznych firm,
 • firmach z sektora IT,
 • przedsiębiorstwach zajmujących się doradztwem i consultingiem,
 • start-upach,
 • biurach projektowych,
 • studiach designerskich,
 • studiach graficznych.

Ponadto, absolwenci tych pożądanych na rynku kierunków, z powodzeniem mogą rozpocząć własną działalność gospodarczą. Praca na własny rachunek to obecnie bardzo popularny trend w branży IT, ponieważ daje elastyczną możliwość wyboru miejsca oraz czasu pracy.

1 Comment

 1. Piotr

  17 lipca 2018 at 09:07

  Czy łatwo znaleźć pracę w dużej mierze zależy od tego, w jakim mieście się obecnie przebywa. W mniejszych miastach na takie zawody patrzy się niestety niezbyt przychylnie (siedzenie przed komputerem to nie praca). Ale w tej branży jest o tyle dobrze, że można z powodzeniem pracować zdalnie 🙂 Pozdrawiam!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

three × 1 =

More in Informacje Prasowe

%d bloggers like this: