Connect
To Top

Tenda F3 – szybki test

Router to urządzenie wręcz niezbędne w każdym domu. Sprawdzamy jak działa niedrogi produkt firmy z Chin. Zapraszamy do lektury artykułu w którym przedstawiamy Tenda F3.

Zawartość opakowania

Router otrzymujemy w bardzo charakterystycznym dla tego producenta opakowaniu. Przeważa czerń z pomarańczowymi dodatkami. Na froncie pudełka widoczny jest bohater testu – Tenda F3. Producent umieścił tam także najważniejsze atuty routera.

Czas otworzyć opakowanie. Wewnątrz umieszczono router, przewód typu skrętka zakończony końcówkami RJ-45 oraz zasilacz. Produkty te zostały bardzo dobrze zabezpieczone przed uszkodzeniem. Nie musimy martwić się o to, że w transporcie przypadkowo nasz sprzęt ulegnie zniszczeniu.

Tenda F3

Testowany router Tenda F3 to sprzęt bardzo ładny. Charakterystyczną częścią sprzętu są trzy wielokierunkowe anteny. Każda o zysku 5 dBi. Oferują dostępność sieci bezprzewodowej aż do 200 m2. W praktyce osiągaliśmy bez żadnego problemu 150 m2 w budynku z grubymi ścianami pomiędzy pomieszczeniami.

Na froncie routera umieszczono logo producenta oraz diody informujące o stanie działania urządzenia. Wszystkie są opisane obrazkowo dlatego nie będziemy mieli problemu z ich odczytaniem.

Z tyłu producent umieścił cztery gniazda RJ-45 z czego jedno odpowiada za WAN. Jest tam także przycisk odpowiadający za łączność WPS oraz RESET. Niestety anteny nie są odpinane.

Całość prezentuje się bardzo dobrze. Jakość materiałów wykorzystanych do budowy routera jest naprawdę dobra. F3 nie sprawia wrażenia taniego sprzętu, a wręcz przeciwnie.

Testy

Router wyposażony jest w chipset Broadcom. Jest to sprzęt pracujący w oparciu o protokół 802.11 b/g/n. Możemy osiągnąć prędkość na poziomie 300Mbps w paśmie 2,4 GHz. Szkoda, że nie jest to gigabitowy router, ale nie uznajemy tego za wadę. To przecież sprzęt kosztujący około 60 zł brutto dla klienta końcowego. Poniżej przedstawiamy uzyskane prędkości podczas przesyłania danych. Jak widać jest naprawdę dobrze. Przesyłaliśmy jeden duży plik o pojemności 4 GB skompresowany do RAR.

Podsumowanie

Czas podsumować ten szybki test routera Tenda F3. To bardzo dobry sprzęt dla osób niewymagających gigabitowego połączenia. Oczywiście sprzęt posiada pełny pakiet zabezpieczeń typu WPA, WPA2, WPA-PSK, WPA2-PSK. Trzy wielokierunkowe anteny oferują bardzo duży zasięg sieci bezprzewodowej. W praktyce sprzęt ten naprawdę oferuje świetny zasięg bez jakichkolwiek opóźnień. Nie zauważyliśmy też żadnego zrywania połączenia. W jednym zdaniu możemy opisać ten router następująco. Tenda F3 to świetny sprzęt oferowany w bardzo atrakcyjnej cenie. Zdecydowanie jest to model godny uwagi!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

eight + 2 =

More in Urządzenia mobilne

%d bloggers like this: