Connect
To Top

Test podkładki Mionix SARGAS 320

Do naszej redakcji niedawno trafiła podkładka od firmy Mionix. Jest to model SARGAS 320, a poniżej będziecie mogli sprawdzić jak produkt ten sprawdził się podczas testów. Z uwagi na to, iż jest to podkładka o przeznaczeniu gamingowym testowaliśmy ją właśnie podczas grania i zwracaliśmy uwagę na to jak myszka zachowywała się na jej powierzchni. Opisaliśmy także jej jakość wykonania oraz wszelkie inne aspekty, które powinny być uwzględnione przed zakupem dobrej podkładki pod myszkę!

Zawartość zestawu

Mionix SARGAS 320

Mionix SARGAS 320

Podkładka Mionix SARGAS 320 została zapakowana w płaskie pudełko o takich samych wymiarach jak ona. Na jego froncie znajdziemy oczywiście logo firmy, oraz grafikę przedstawiającą podkładkę. W środku nie znajdziemy nic prócz właśnie jej co jest raczej zrozumiałe. Oprócz tego całość została dodatkowo zabezpieczona foliowym opakowaniem. Z tyłu opakowania będziemy mogli przeczyta, krótki opis produktu oraz zobaczyć jego specyfikacje w wielu językach.

Mionix Sargas 320 – wygląd, jakość, funkcjonalność

Wielu graczy sądzi, że podkładka pod myszkę nie jest ważną rzeczą co jest naprawdę dużym błędem. Myszka, nawet ta z najwyższej półki nie będzie zachowywała się tak jak chcemy kiedy będziemy używać jej na śliskim czy też nieodpowiednim dla danego sensora podłożu.

DSC01732

Istnieje również diametralna różnica między podkładkami za 5 zł, a tymi nieco droższymi. Wato zwrócić uwagę na to jaki sensor posiada nasza myszka oraz dobrać do niego odpowiedni materiał, z którego została wykonana dana podkładka. Mionix SARGAS 320 ma wymiary 320mm x 260 mm, jest to naszym zdaniem optymalna wielkość, która wystarczy do większości gier, jednak profesjonalni gracze, którzy używają naprawdę niskich czułości myszy podczas grania będą potrzebowali czegoś znacznie większego.

DSC01734

Jeśli chodzi o kształt testowanej przez nas podkładki jest to prostokąt z ładnym wycięciem na dole oraz logiem producenta w lewym, dolnym rogu produktu. SARGAS 320 jest śliską, materiałową podkładką, która utrzymuje się przy biurku gracza za pomocą dość grubej warstwy gumowego tworzywa. Oczywiście całość jest koloru czarnego, co jest dobrym rozwiązaniem. Tak więc wygląd mamy już za sobą, przyszedł czas na jakość, gdzie nie jest już tak kolorowo.

DSC01735

Największym problemem jest to, że część materiałowa nie jest dobrze przyklejona do gumowej podstawy, całość po dwóch tygodniach testowania zaczęła się po prostu odrywać co raczej jest niepożądanym przez każdego zjawiskiem. Naszym zdaniem oszycie w normalny sposób krawędzi całej podkładki rozwiązałoby całkowicie ten właśnie problem.

DSC01736

Jak każda podkładka materiałowa tak i SARGAS 320 ma tendencję do zbierania kurzu na swojej powierzchni. Jeśli chodzi o część gumową została ona zrobiona dość dobrze. Podkładka nie ślizga się po biurku i całość jest dość stabilna. Oprócz wcześniej wspomnianej wady jaką jest odklejanie się materiału od gumy, podkładka sprawuje się dość dobrze.

DSC01738

Przez okres testowania dobrze operowało nam się wieloma rodzajami mysz na jej powierzchni. Sprawdziła się ona zarówno w grach jak i programach wymagających od nas precyzji czy też podczas codziennych czynności.

Podsumowanie

Mionix SARGAS 320 do najtańszych podkładek nie należy, kosztuje ona ok. 55 zł co jest przystępną lecz nie najniższą ceną za tego typu produkt. Warto jednak wspomnieć o odklejaniu się powierzchni od gumowej podstawy co powoduje, ze w tym przedziale cenowym znajdziemy wiele, lepszych podkładek.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five × two =

More in Klawiatury i myszki

 • Test setu dla graczy od firmy Modecom

  Każdy szanujący się gracz, w swoim arsenale powinien posiadać odpowiedni sprzęt, który pozwoli mu na granie na najwyższym poziomie. Niestety, zazwyczaj...

  Karol Snopek6 listopada 2017
 • Logitech G213 Prodigy – klawiatura dla wymagających graczy

  Gracze poszukując sprzętu wymagają wysokiej jakości. Krótko mówiąc nie uznają kompromisów. Czy Logitech G213 Prodigy to klawiatura idealna dla fanów rozrywki...

  Daniel Laskowski9 czerwca 2017
 • Logitech G Pro – test myszy dla graczy

  Logitech G Pro jest następcą znanej w środowisku graczy myszki G100. Czy testowany przez nas model okaże się być godnym reprezentantem...

  Daniel Laskowski25 maja 2017
%d bloggers like this: