Connect
To Top

Test obudowy ZALMAN ZM-T2

W zeszłym roku ZALMAN zaprezentował dwie nowe obudowy typu Mini Tower z serii T (T1 oraz T2). W dzisiejszej recenzji przybliżymy państwu wygląd oraz parametry techniczne obudowy ZALMAN
ZM-T2.

Mini Tower jest to opcja dla mniej wymagających klientów, ten typ obudowy jest najmniejszy i słynie z najmniejszej pojemności oraz umożliwia montaż dwóch małych i dwóch dużych napędów. Natomiast najczęściej stosowaną i najbardziej rozsądną w wyborze obudową są obudowy typu Midi Tower z uwagi na większą pojemność. Przejdźmy do konkretów, ZM-T2 jest małą obudową, o czym świadczą jej wymiary (205 x 425 x 340 mm).

Obudowa została wykonana ze stali oraz wytrzymałego plastiku, a jej waga wynosi około 5kg. Całość została pokryta czarnym lakierem, co dodaje uroku i sprawia, że obudowa wygląda naprawdę ładnie. Obudowa zdawałoby się malutka, nic bardziej mylnego, ma bardzo przestronne wnętrze i posiada aż sześć miejsc, w których możemy zamontować wentylatory. Fabrycznie został zamontowany jeden 92 mm wiatrak w tylnej części obudowy. Dodatkowe dwa miejsca na wentylatory 92mm znajdują się na bocznej ścianie, a w górnej części producent zapewnił trzy miejsca na wiatraki 120 mm. Mimo swojej niewielkiej postury T2 może pomieścić nawet 29cm karty graficzne, a jeśli chodzi o płyty główne doskonale sprawdzą się tu takie formaty jak mATX tudzież mini-ITX.

 

W górnym panelu obudowy znajdziemy dwa porty USB 2.0 oraz gniazdo mikrofonowe i słuchawkowe, przycisk Power oraz Reset. Tył zawiera dwa kanały do wprowadzenia chłodzenia wodnego. Obudowa posiada również jedną zatokę zewnętrzną 5,25”, natomiast dla dysków twardych otrzymujemy dwie zatoki jedną 3,5” i jedną 2,5” – wszystkie są wyłożone gumą antywibracyjną, co ma zapewnić bezpieczeństwo dysku podczas pracy.

 

Aby zoptymalizować warunki pracy komputera konstrukcja obudowy została uproszczona tak jak tylko było to możliwe oraz zastosowano następujące rozwiązania:

– W elementach wewnętrznych znajdziemy specjalne otwory, które umożliwią poprowadzenie kabli w wygodny dla nas sposób, co wpływa na estetykę wnętrza

– Miejsce na zasilacz zostało zagospodarowane w dolnej części obudowy

– Guma antywibracyjna dla dysków twardych

– Otrzymujemy także możliwość montażu chłodzenia cieczą

 

Plusy:

– mimo małych wymiarów dość pojemna obudowa

– możliwość montażu chłodzenia wodnego

– guma antywibracyjna w zatokach dla dysków twardych

– cena

Minusy:

– nie sprawdzi się dla bardzo wymagających użytkowników

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × 5 =

More in Obudowy

%d bloggers like this: