Connect
To Top

Test wygodnego monitora do biurowych zastosowań – AOC i2460Pxqu

Głównym bohaterem naszej, dzisiejszej recenzji jest monitor firmy AOC, która póki co nie jest dość znana, chociaż wytwarza sprzęt naprawdę niezłej jakości. Dowodem tego stwierdzenia jest przez nas prezentowany monitor AOC i2460Pxqu, który zrobił na nas naprawdę dobre wrażenie. Jest to urządzenia przeznaczone do biurowych zastosowań, jego matryca ma 24 cale, a budowa całej tej konstrukcji pozwala na wygodną pracę.

 

Zawartość pudełka:

Całość została zapakowana w pudełko, a w jego zawartości nie zabrakło żadnej niezbędnej rzeczy. Znajdziemy tam oczywiście monitor AOC i2460Pxqu, ale też odkręcaną podstawkę, która jest łatwa w montażu. Warto powiedzieć o tym, że zamontowanie podstawki nie sprawia żadnych trudności i na ogół jest proste, nie trzeba używać w tym celu nawet śrubokręta. Oprócz tego twórcy umieścili tutaj zestaw przewodów, które pozwolą na podłączenie monitora do interesującego nas urządzenia, mamy tutaj przewód zasilający, D-SUB, DVI-D, Audio, USB oraz przewód DisplayPort. Poza tym dostajemy tutaj płytę CD, na której zostały umieszczone informacje oraz sterowniki niezbędne do odpowiedniego działania tego urządzenia. Ważną rzeczą jest także uchwyt do montażu kabli z tyłu monitora, który zapewni, że kable nie będą się panoszyły po naszym biurku. Możemy jednak przyczepić się do tego, że w zestawie zabrakło bardzo przydatnego kabla HDMI.

 • Monitor I2460Pxqu
 • Odkręcana podstawka
 • Śruba do podstawki
 • Przewód zasilający
 • Przewód D-SUB
 • Przewód DVI-D
 • Przewód Audio (Jack-Jack)
 • Przewód USB
 • Przewód DisplayPort
 • Płytę CD ze sterownikami oraz informacjami
 • Uchwyt do montażu kabli z tyłu monitora

Dane techniczne :

Parametry ogólne

Kolor obudowy: Czarny

Wysokość [mm]: 423.4, 553.4

Szerokość [mm]: 558.4

Głębokość [mm]: 244.6

Waga [kg]: 6.65

Parametry grafiki

Typ matrycy: TFT IPS

Typ panelu dotykowego: Nie

Przekątna ekranu [cal]: 24.0

Rozmiar plamki [mm]: 0.269 mm

Jasność [cd/m2]: 300

Kontrast: 1000:1, 20000000:1

Czas reakcji matrycy [ms]: 5

Kąt widzenia w pionie [stopnie]: 178

Kąt widzenia w poziomie [stopnie]: 178

Ilość wyświetlanych kolorów [mln]: 16,7

Złącza

USB [szt.]: Tak

Gniazda wejściowe: 15-stykowe D-Sub, DVI-D (z HDCP), HDMI, DisplayPort

Pozostałe parametry

Czytnik kart: Nie

Wbudowana kamera: Nie

Tuner TV: Nie

Głośniki: Tak

Głośniki (opis): 1 Wat

Mikrofon: Nie

Pivot: Tak

Pochylenie (w górę/w dół): Tak

Obrót (lewo/prawo): Tak

Wbudowany zasilacz: Tak

Możliwość zawieszenia na ścianie: 100 x 100 mm

 

Wygląd i jakość wykonania.

W tym nagłówku opiszemy wygląd oraz jakość wykonania co w przypadku monitorów jest cechą bardzo ważną. Wielu użytkowników podczas wybierania sprzętu z półek sklepowych w pierwszej kolejności spojrzy na wygląd oraz jakość danego urządzenie, a dopiero później zobaczy jakie możliwości posiada dany monitor. Jeśli chodzi o wygląd monitora AOC i2460Pxqu jesteśmy w pełni usatysfakcjonowani, całość jest prosta, ale bardzo elegancka i pasuje zarówno na biurko gracza jak i sekretarki. To samo możemy powiedzieć o jakości wykonania, do budowy tego urządzenia użyto materiałów wysokiej jakości i nie widać tutaj żadnych niedoróbek. Jak już wcześniej wspomnieliśmy jego matryca wynosi 24 cale i jest to odpowiednia wielkość jeśli chodzi o sprawy dokumentacyjne. Cała ta konstrukcja posiada metaliczną, chropowatą obudowę, dzięki której nie tylko ładnie wygląda ale jest także masywna. Jeśli chodzi o stopkę to już na samym początku wspomnieliśmy, że jest ona łatwa w montażu, ale także trzeba zauważyć, ze wywiązuje się ona ze swoich obowiązków w stu procentach, gdyż bez problemu podtrzymuje cały monitor i nie ma mowy o jego przewróceniu się czy chwianiu. Pod matrycą na dolnej krawędzi widnieje logo producenta, takie same zobaczymy z tyłu monitora tylko nieco większa.

Tylna część bohatera dzisiejszej recenzji została sprytnie zbudowana, tak aby nie było widać zbyt wielu portów, dzięki temu jest ona w większości czysta, a monitor ładnie się prezentuje nawet od tylnej strony. Po prawej strony zostały umieszczone dwa porty USB 2.0, warto zauważyć, ze są one bardzo wygodnie umiejscowione i możemy bez schylania się do naszego komputera korzystać z tych właśnie portów. Jeśli chodzi o dostępne złącza oprócz tych dwóch USB dostaniemy tutaj port HDMI, Audio, złącze zasilające oraz D-SUB. Z tyłu został także umieszczony włącznik zasilania. Pod podstawką twórcy zamontowali ślizgacze, które spełniają swoje obowiązki bardzo dobrze. Na dole obudowy znajdziemy przyciski, które odpowiadają za: wybór źródła obrazu, głośność głośników, technologię Clear Vision oraz wyłączenie ekranu. Znajdziemy także diodę LED, która informuje nas o stanie monitora. Godną uwagi jest funkcja Pivot przydającą się szczególnie podczas przeglądania dokumentów czy stron przeglądarki internetowej. Polega ona na tym, że użytkownik może bez trudu obrócić ekran o 90 stopni, dzięki czemu ekran naszego monitora będzie spoczywał w pozycji pionowej.

Obraz:

Czas zająć się tym co jest najważniejszą cechą każdego monitora i wyznacznikiem jego jakości, jest to oczywiście obraz jaki nasz bohater recenzji był w stanie wyświetlić. I nawet pod tym kątem monitor AOC i2460Pxqu nas nie zawiódł. Jak już wcześniej wspominaliśmy otrzymujemy tutaj 24-calową matrycę. W większości przypadku w takich monitorach ich rozdzielczość jest równa 1980×1080 pikseli, w tym jednak przypadku otrzymujemy rozdzielczość 1980×1200 pikseli, czyli więcej w pionie , dzięki czemu mamy „wyższy” obraz i mniej scrollujemy strony. Jaśniej: monitor ten posiada stosunek boków 16:10, a nie standardowe 16:9. Oprócz tego grzechem byłoby nie zauważyć niezwykle dobrych katów widzenia. Matryca w monitorze AOC i2460Pxqu jest bardzo dobrą matrycą, która posiada te właśnie kąty widzenia, dzięki którym przy wykorzystaniu funkcji obrotu ekranu o 90 stopni obraz pozostaje tak samo czytelny, to samo możemy zaobserwować kiedy odejdziemy na niedaleką odległość od monitora w bok. Jeśli chodzi o odwzorowanie barw to i w tej kwestii monitor zdaje egzamin pozytywnie. Kiedy edytowaliśmy grafiki w Photoshopie widać było gdzie kończy się kontur jasnego przedmiotu, a gdzie zaczyna się już tło. Jest to bardzo duży plus. Czas reakcji tego monitora mogłaby być nieco lepsza bo widoczne jest drobne, ale zawsze odczuwalne opóźnienie chociażby w grach czy filmach.