Connect
To Top

Test zewnętrznej obudowy na dysk Icy Dock MB991U3-1SB

W nasze ręce trafiła obudowa marki Icy Dock, której zadaniem jest ochrona dysku przed czynnikami zewnętrznymi (jak i niepowołanym dostępem przez innych ludzi). Jak wypadła w rzeczywistości?

Zewnętrzna obudowa HDD/SDD ICY DOCK MB991U3-1SB USB 3.0 2,5″ na pierwszy rzut oka prezentuje się naprawdę solidnie. Gruba stal obejmuje całą obudowę, dzięki czemu jest niezwykle trwała. Należy jednak pamiętać, że obudowa jest nieco ciężka (~500 g). Jej wymiary wynoszą w przybliżeniu 110x35x141 mm. Nie ma większego problemu z wrzuceniem urządzenia do plecaka, a dodatkowy ciężar nie jest zauważalny, jednak należy pamiętać, że nie jest to coś, co można łatwo schować do kieszeni. MB991U3-1SB łączy się z komputerem (lub innymi urządzeniami USB) za pomocą standardu USB 3.0 i mieści w sobie dyski o wysokości 7, 9,5, 12,5 i 15 milimetrów.

MB991U3-1SB pod lupą

Zainstalowanie 2,5-calowego dysku trwało tylko kilka minut. Wystarczy wyjąć kieszonkę, naciskając przycisk zwalniający i wyciągając ją za ramię. Następnie wyrównaliśmy otwory na śruby w dysku z otworami na śrubki w kieszonce i zamocowaliśmy je na wszystkich czterech rogach. Następnie jedyne, co trzeba wykonać, to wsunąć całość do obudowy i podpiąć za pomocą kabla USB do komputera. Podczas testów temperatury były zadowalające, zewnętrzna część obudowy była tylko lekko ciepła w dotyku.

Inną ważną cechą jest gniazdo blokady, które gwarantuje, że do dysku nie dostanie się nikt nie powołany. Do obudowy dołączone zostały dwa kluczyki. Dodatkowo na przodzie kieszeni znajduje się zielona dioda LED informujące o stanie pracy dysku. Ostatnią rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę jest to, że MB991U3-1SB jest przystosowana do pracy w trybie “wymiany na gorąco” (hot swap). Można szybko wymieniać tace napędu, gdy obudowa dysku jest nadal włączona.

Czy warto?

Wiemy, że cena ok. 300 zł za obudowę dysku może wydawać się nieco skandaliczna, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że większość typowych konsumenckich obudów można kupić nawet za kilkadziesiąt złotych. Trzeba mieć jednak na uwadze, że nie jest to tania, plastikowa i nudna obudowa – to coś znacznie lepszego. Tu w parze z ceną idzie przede wszystkim jakość i trwałość, której na próżno szukać w tańszych odpowiednikach. Jeśli zatem szukacie przede wszystkim wytrzymałego rozwiązania, któremu niestraszne różne katastrofy, Icy Dock może się okazać dla Was idealnym wyborem 😉

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 − eight =

More in Artykuły

%d bloggers like this: