Connect
To Top

Przeżyj to jeszcze raz. Tomb Raider w wersji przeglądarkowej!

W 1996 zaprezentowano grę, która do dziś jest jednym z najciekawszych tytułów dostępnych na rynku. Mowa oczywiście o Tomb Raider gdzie wraz z Larą Croft pokonujemy kolejne przeszkody i rozwiązujemy coraz trudniejsze zagadki. Chcecie raz jeszcze przeżyć tą przygodę? Nie ma problemu!

XProger pomógł wrócić do czasów premiery Tomb Raider. Zagraj i Ty!

Przygody Lary Croft do dziś są mile wspominane przez wiele osób. Gra swego czasu, tj. W 1996 jako jedna z nielicznych posiadała interfejs programowania Gilde. Zapewniał on jakość grafiki, której nie był w stanie zapewnić żaden akcelerator 3D orpócz 3dfx Voodoo. Wiele godzin spędzonych przy modyfikacji Tomb Raider zaowocowały tym, że dziś możemy pokierować Larą za pomocą przeglądarki internetowej.

Nie zawiera ona całej treści, a jedynie Miasto Vilcabamba. Ciekawym jest jednak fakt, iż możemy załadować pliki z innymi poziomami w formacie PSX lub PHD. Kolejną ciekawostką jest odblokowana płynność animacji. Co to oznacza? A no to, że Tomb Raider może mieć tyle FPS-ów ile komputer wygeneruje. Oryginał miał blokadę 30 klatek na sekundę. Dziś spadek do tej wartości owocuje często irytacją graczów. Wtedy nikt się tym nie przejmował.

Aby zwiedzić Vilcabambę wraz z Larą wystarczy odwiedzić tą stronę: http://xproger.info/projects/OpenLara/

More in Gaming - news

 • Nowa klawiatura dla graczy – SteelSeries Apex M750

  SteelSeries Apex M750 Znany producent sprzętu dla graczy zapowiedział wprowadzenie do swojej oferty nowej klawiatury mechanicznej – SteelSeries Apex M750. Jest...

  Daniel Laskowski16 sierpnia 2017
 • Kozacy 3 doczekał się DLC

  Już niebawem, bo 24 sierpnia zostanie wydany dodatek do gry Kozacy 3. Będzie nazywał się The Golden Age. Oznacza to, że...

  Daniel Laskowski4 sierpnia 2017
 • Nowe Brothers in Arms w produkcji

  Informacja ta powinna ucieszyć fanów serii - nowe Brothers in Arms właśnie trafiło do produkcji.

  Karol Snopek15 czerwca 2017