Connect
To Top

Karta pamięci dla wymagających – Transcend microSDXC TS64GUSDU3.

Właściciele urządzeń rejestrujących zdjęcia oraz filmy wiedzą jak ważna jest dobra karta pamięci. Szczególnie teraz, kiedy coraz częściej korzystamy z kamer sportowych, które wręcz wymagają szybkiego zapisu danych. Do naszej redakcji trafił Transcend microSDXC TS64GUSDU3, czyli nośnik, który dedykowany jest kamerom sportowym. W tym krótkim teście sprawdźmy jej możliwości.

Zawartość opakowania

Karta Transcend microSDXC TS64GUSDU3 dotarła do nas w niewielkim opakowaniu, które zawierało kartę microSD oraz przejściówkę do SD. Producent nie zdecydował się na umieszczenie etui chroniącego kartę, czy przejściówki umożliwiającej podpięcie jej do komputera. Musimy więc zakupić adapter jeśli nasz komputer nie ma portu kart pamięci. Z opakowania możemy dowiedzieć się, że jest to karta typu microSDXC umożliwiająca zapis do 85 MB/s oraz odczyt do 95 MB/s. Jest to więc dobry model dla osób posiadających kamery sportowe. Oczywiście to nie znaczy, że będą oni głównymi odbiorcami tego modelu. Z karty mogą korzystać także właściciele np. kamer samochodowych, czy aparatów fotograficznych. Model ten idealnie będzie również działał w większości smartfonów dostępnych na rynku.

Z opakowania możemy również dowiedzieć się, że model ten odporny jest na wodę do głębokości 1 m na okres do 30 minut. To za sprawą IPX7. Możliwe jest działanie karty w temperaturach od -25 stopni Celsjusza do 85 stopni. Jest także odporna na wstrząsy, wibracje, a także na działanie promieni rentgenowskich na lotniskach. Niestety na próżno szukać na opakowaniu polskich opisów.

Transcend microSDXC TS64GUSDU3 – specyfikacja techniczna

Rozmiar 11mm x 15mm x 1mm (0.43″ x 0.59″ x 0.04″)
Waga 0.4g (0.01oz)
Napięcie 2.7V~3.6V
Temperatura -25°C (-13°F) ~ 85°C (185°F)
Trwałość 10,000 cykli wkładania/wyciągania
Transfer (maksymalny) 95MB/s 633x
Uwagi Prędkość może różnić się w zależności od sprzętu i oprogramowania
Kompatybilność Idealna do smartfonów, tabletów, kamer wideo oraz aparatów fotograficznych

Testy

Kartę sprawdziliśmy za pomocą benchmarka CrystalDiskMark 3.0.3 x64. Testowany model Transcend microSDXC TS64GUSDU3 posiada prędkość UHS-I. Szkoda, że nie jest to technologia UHS-II, która jest zdecydowanie szybsza. Sprawdźmy, czy karta oferuje deklarowaną przez producenta prędkość podczas pięciu prób kopiowania 1000 MB plików. Dodatkowo sprawdziliśmy prędkość zapisu na lustrzance Nikon D500. Wynik – 75 MB/s.

Podsumowanie

Karta Transcend microSDXC TS64GUSDU3, którą mieliśmy okazję testować okazała się być rzeczywiście dobrą propozycją. Co ciekawe, wyniki z testów są nie tylko zbliżone do deklarowanych, ale nawet wyższe. Odporność na kurz, wodę, wstrząsy i temperatury sprawiają, że testowany model naprawdę nadaje się dla osób nagrywających swoje ekstremalne wyczyny. Szkoda tylko, że karta działa w technologii UHS-I, która nie oferuje takich osiągów jak UHS-II. Całe szczęście do codziennego użytkowania, w tym zapisu rozdzielczości 4K w zupełności wystarczy. Chipy MLC NAND powinny zapewnić niezawodność i trwałość. Szkoda tylko, że cena nie jest nieco niższa.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

two × four =

More in Pamięci masowe

%d bloggers like this: