Connect
To Top

TVP przedłuża licencję na oprogramowanie Kaspersky. Czy to dobry ruch?

Dziennik poinformował, że TVP zakończyło przetarg, co zaowocowało przedłużeniem 5120 licencji na antywirusy Kaspersky Endpoint Security for Business oraz Security Center.

Kaspersky nadal będzie chronił komputery TVP

Afera szpiegowska sprawiła, że oprogramowanie Kaspersky musi zniknąć z komputerów w Stanach Zjednoczonych. Przedsiębiorstwo zaprzecza zarzutom amerykańskich władz jakoby aplikacja była wykorzystywana do szpiegowania Amerykanów. Jak widać TVP wcale nie przejmuje się tymi informacjami. Dzięki wygranemu przetargowi Kaspersky Lab nadal będzie dostarczać licencje oprogramowania na 5120 komputerów.

Co ciekawe, firma Symantec chciała dostarczyć swój soft jednak dostała negatywną odpowiedź. Uważamy jednak, że plotki nie powinny być powodem do zrezygnowania ze sprawdzonego oprogramowania. Nie ma przecież żadnych konkretnych dowodów na to, że Rosjanie rzeczywiście wykorzystują Kaspersky do szpiegowania Amerykanów. Z tego oprogramowania korzysta także Zakład Emerytalno-Rentowny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, a także Centrum Systemów Informatycznych Ochrony Zdrowia.

Plotki, plotkami, ale przetarg musiał się zakończyć. TVP nie otrzymało żadnych sugestii od Ministerstwa Cyfryzacji, stąd też wybór oprogramowania, które już działało na komputerach Telewizji Polskiej. Oby plotki okazały się być tylko plotkami, aczkolwiek jak przysłowie mówi w każdej z nich jest „ziarenko prawdy”.

 

Źródło: Benchmark.pl, Dziennik.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ten − seven =

More in Internet - news

%d bloggers like this: