Connect
To Top

Urządzanie mieszkania, czyli jak połączyć styl i bezpieczeństwo

Miejsce, które nazywamy domem stanowi jeden z elementów tożsamości człowieka.

To właśnie poprzez meble, dekoracje, czy nawet kolor ścian mamy szansę pokazać swoją osobowość i wyrazić własne „ja”. Tylko jak połączyć styl z bezpieczeństwem, które jest tak ważne dla każdego z nas? Czy jest to możliwe?

Aranżacja wnętrz – budowanie własnego wizerunku

Wystrój, jaki nadamy wnętrzom, powinien spełniać nasze osobiste oczekiwania. Miejsce zamieszkania staje się czymś więcej niż tylko wielofunkcyjną przestrzenią. Jest to otoczenie, które oddaje indywidualne cechy właściciela, a także dostosowuje się do jego stylu życia. Aby poczuć identyfikację z nowym miejscem, czasem wystarczy dodanie do wnętrza małych akcentów w postaci kilku ramek ze zdjęciami, zawieszenia firanek, przyczepienia do mebli kolorowych światełek lub położeniu na środku pokoju małego dywanika.

Własny styl

Miejsc, w których szuka się inspiracji do zagospodarowania domu, jest wiele. Od social mediów, przez fora tematyczne, magazyny, sklepy wnętrzarskie, a także strony internetowe lub programy telewizyjne poświęcone tej tematyce.

Łatwo można zauważyć, jak trendy dotyczące wystroju ulegają zmianie.

Jedni cenią sobie jasne przestrzenie, uzupełnione jasnymi akcentami, na styl wystroju skandynawskiego i kładą nacisk na funkcjonalność, minimalizm i prostotę.

Dla innych dom, to miejsce, w którym nie może zabraknąć kolorów. Dlatego styl boho znajduje tutaj najlepsze ulokowanie. Ciemne kolory, przełamywane intensywnymi barwami i wzorami sprawią, że wnętrze stanie się cieplejsze i awangardowe.

Są też osoby, które cenią sobie styl rustykalny, czyli całkowicie wypełniony naturalnymi materiałami i tkaninami. W takich pomieszczeniach króluje drewno i kamień, a wszystko charakteryzuje prostota i neutralne barwy.

Coraz większą popularnością cieszy także się styl industrialny, koncentrujący się na dużych, otwartych przestrzeniach. Całą harmonię tej konwencji wykańczają meble z „duszą” – czyli odświeżone meble, pochodzące głównie z targów lub ekologicznego recyklingu.

Ostatnia forma jest idealna dla osób, które szukają spokoju i ukojenia, dlatego chętnie zastosują go zwłaszcza w sypialni – mowa o stylu prowansalskim. Jest to sposób gospodarowania wnętrz, który opiera się na jasnych barwach. Nie ograniczając się przy tym do odcieni bieli i beżu, ale uzupełniając je takimi kolorami jak niebieski lub fioletowy.

Diabeł tkwi w szczegółach

Każde z wymienionych wnętrz powstało przez połączenie ze sobą pewnych elementów. Idealne zespolenie ich ze sobą sprawia, że z łatwością możemy dostosować je do konkretnego stylu. Podczas urządzania mieszkania, nie zawsze chcemy ograniczać się całkowicie do narzuconej koncepcji. Wybieramy to, co wpisuje się w kanon naszych indywidualnych upodobań. Projektowanie wnętrz nie jest szybkim i łatwym zadaniem. Dobranie wszystkich detali tak, aby tworzyły całość, wymaga wcześniejszego zastanowienia. Żyjemy w czasach, w których otacza nas coraz więcej innowacyjnych gadżetów, które znacznie poprawiają komfort naszego życia. Osoby, które rozważają zakup takiego sprzętu, często obawiają się, czy znajdą miejsce, w którym będą się dobrze prezentować i bez problemu spełniać swoją funkcję. Dlatego dla tych, którzy cenią sobie niezawodność systemów smart home, równie ważne jest, aby sprzęt współgrał z otoczeniem. Dobrym przykładem jest połączenie bezpieczeństwa z unikatowym designem, jaki zapewniają rozwiązania smart home (np. propozycje marki EZVIZ). Chronią mieszkanie, jednocześnie nie zaburzając stylu, w którym zostało zaprojektowane. Dzięki temu kamery, czy czujki idealnie wkomponują się w każde wnętrze. Rozwiązania EZVIZ, dzięki zastosowaniu białych wykończeń, idealnie sprawdza się przy stylu skandynawskim, czy prowansalskim. Kamery o metalicznym połysku podkreślą nowoczesne wnętrza, nastawione na rozwiązania smart. Bez względu na sposób wykończenia domu, monitoring zawsze zapewni nam spokój i bezpieczeństwo.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × 4 =

More in Poradniki

 • Jak sobie radzisz z cyfrową rozrywką Twoich dzieci?

  Jakby wychowanie dziecka nie stanowiło wystarczającego wyzwania, technologia przyniosła rodzinom nowe sytuacje. Jak i jak długo dzieci mogą cieszyć się technologią...

  Marken Systemy Antywirusowe10 października 2019
 • Pomyśl dwa razy, zanim sprzedasz

  Nabywcy inteligentnych urządzeń czasami otrzymują więcej, niż się spodziewali, gdy gadżet zachowuje informacje od poprzedniego właściciela. Nie zawsze jest to wina...

  Marken Systemy Antywirusowe1 października 2019
 • 3 proste kroki do zwiększenia wydajności WiFi w domu

  Jak poprawić WiFi w domu? To pytanie spędza sen z powiek każdemu, kto doświadczył problemów z siecią, np. oglądając serial na...

  PZ22 sierpnia 2019
%d bloggers like this: