Connect
To Top

Urządzenia mobilne coraz mniej bezpieczne

Niemal połowa mieszkańców globu łączy się z Internetem poprzez tablety lub smartfony. Najbardziej rozpowszechnionym systemem operacyjnym wśród użytkowników urządzeń mobilnych jest Android. Jego popularność spowodowała, że stał się ulubionym celem cyberprzestępców. Eksperci od bezpieczeństwa z firmy G DATA odnotowali w ubiegłym roku 3,246,284 nowych złośliwych programów na urządzenia mobilne z Androidem. To negatywny rekord. Nigdy wcześniej nie wykryto tak dużej ilości malwaru.

Urządzenia mobilne nie są bezpieczne

Cały czas wzrasta ilość użytkowników łączących się z Internetem za pośrednictwem smartfonów oraz tabletów. Nie bez przyczyny cyberprzestępcy wykazują coraz większą aktywność w tym obszarze i biorą na cel mobilne urządzenia. Używanie programów antywirusowych oraz regularna aktualizacja systemu operacyjnego to działania, które należy podjąć, aby uchronić się przed rosnącym zagrożeniem – przekonuje Tim Berghoff, G DATA Security Evangelist.

 

Eksperci od bezpieczeństwa z firmy G DATA zidentyfikowali w 2016 roku aż 3,246,284 nowych złośliwych programów atakujących urządzenia pracujące pod kontrolą Androida, z czego 1,523,019 ujawniono w pierwszej połowie roku.  W 2015 roku było ich 2,333,777 – 40 procent mniej w porównaniu z 2016 rokiem. Średnio w ciągu jednego dnia powstaje około 9000 złośliwych aplikacji na Androida.

Specjaliści z G DATA o bezpieczeństwie urządzeń mobilnych urządzeń rozmawiali podczas tegorocznego MWC w Barcelonie. Wśród poruszanych tematów znalazły się m.in największe zagrożenia czyhające na użytkowników tabletów i smartfonów oraz skuteczne metody ochrony. Dyskutowano również o nowych scenariuszach ataków, które mogą pojawić się wraz upowszechnianiem się Internetu Rzeczy oraz negatywnych skutkach korzystania z darmowych sieci WLAN.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × 3 =

More in Informacje Prasowe

%d bloggers like this: