Connect
To Top

W Trójmieście ruszają darmowe testy najnowocześniejszych rowerów

W najbliższy weekend, 28-29 kwietnia, w Gdańsku i Sopocie czeka nas kilka rowerowych imprez. Dzięki serii testów będziemy mogli pojeździć na różnych modelach, nawet w cenie 24 tys. zł (na takim ściga się dwukrotna wicemistrzyni olimpijska). Przetestujemy też ultralekką szosówkę i najnowsze wersje górskie, także elektryczne. Łącznie dostaniemy do dyspozycji ponad 50 rowerów.

Trzy osobne imprezy tematyczne, polegające na bezpłatnych testach, to rzadka okazja, by wypróbować wszelkie propozycje rowerowe – nawet te najlepsze i najdroższe na rynku. Możemy też dowiedzieć się co nowego w sezonie 2018, jak wybrać rower najbardziej odpowiedni dla siebie i zasięgnąć wszelkich porad od specjalistów z branży.

Wszystkie weekendowe wydarzenia zostaną rozegrane w godz. 9.30-15.30. Wyliczmy po kolei:

  • KROSS Road Ride odbędzie się w sobotę (28 kwietnia) w Gdańsku – Jelitkowie przy Restauracji Parkowej w Parku Jelitkowskim przy ul. Pomorskiej 57 i stanowi okazję, by przekonać się do rowerów szosowych i triathlonowych. Łącznie do dyspozycji zostanie udostępnionych 8 modeli w różnych wersjach, również karbonowych.

 

  • W tym samym miejscu i czasie potrwa akcja Włącz Rower, dotycząca rowerów elektrycznych. Do testów zostaną udostępnione eBike’i w różnych wersjach, różniących się pojemnością baterii i częściowo osprzętem – ścieżkowiec Soil, górski model Level i Lea (ten drugi to wersja dla pań) oraz trekkingowe modele Trans Hybrid. Wszystkie bazują na jednym z najpopularniejszych na rynku systemów Shimano Steps. – Chcemy pokazać uczestnikom zalety rowerów elektrycznych i przybliżyć zastosowaną w nich technologię. Są one w Polsce ciągle małe znane i panuje wokół nich wiele mitów. Dużo osób sądzi na przykład, że jadą same, co nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, bo to nie skutery – mówi Paweł Buczko, starszy specjalista ds. trade marketingu marki KROSS. – eBike dokłada dodatkową moc podczas pedałowania. Sprawia, że rower jedzie łatwiej i daje dużo przyjemności tam, gdzie nie ma jej na tradycyjnych dwóch kółkach – podkreśla.

 

  • KROSS Test Tour zostanie zorganizowany dzień później – w niedzielę, 29 kwietnia, w Sopocie w okolicy parkingu leśnego Gołębiewo przy ul. Reja (góra Pętli Reja). Dostaniemy wtedy możliwość sprawdzenia ponad 50 rowerów z segmentów: MTB XC, enduro, trail i MTB w wersji elektrycznej. Znajdzie się wśród nich np. topowy model Level Team Edition, kosztujący prawie 24 tys. zł, na którym ścigają się Maja Włoszczowska i mistrzyni świata w kolarstwie górskim Jolanda Neff.

 

Odwieczny dylemat: który model dla mnie?

– Zakup roweru, mającego posłużyć właścicielowi na długie lata, to poważna decyzja. Dzięki naszemu przedsięwzięciu każdy kto planuje przesiąść się na nowe dwa kółka może sprawdzić, który segment i jaki model najbardziej mu odpowiada – wyjaśnia Paweł Buczko z firmy KROSS.  – Podczas każdej z tych imprez wyjazdy będą prowadzone w systemie turowym. Zostaną zorganizowane co najmniej trzy przejazdy. Na miejscu sztab mechaników i innych pracowników odpowie na wszelkie pytania. Będzie też przygotowywał testowe dwa kółka, by wszystko działało jak należy. Ale warunkiem koniecznym jest posiadanie własnego kasku – zaznacza Buczko.

Każda osoba może w ciągu testowego dnia wypożyczyć maksymalnie trzy rowery.

Jak wziąć udział?

To banalnie proste i wymaga jedynie drobnych formalności. Na stronie odpowiedniej serii testów wystarczy zarezerwować interesujący nas model. Szosówki i modele triathlonowe na KROSS Road Ride zamówimy dla siebie pod adresem www.kross.pl/road_ride, a inicjatywa Włącz Rower – poświęcona eBike’om – jest skierowana dla wszystkich chętnych i nie obowiązują zapisy (oba wydarzenia zorganizowane zostaną sobotę). Z kolei rowery górskie w ramach KROSS Test Tour (niedziela) zarezerwujemy na stronie www.kross.pl/pl/test_tour.

Konkretne dwa kółka zamawiać można na stronie odpowiedniej edycji najwcześniej na dwa tygodnie przed testowym weekendem. Zdecyduje kolejność zgłoszeń.

Na miejscu, przed rozpoczęciem jazdy, niezbędne jest podpisanie umowy najmu, upoważaniającej do wypożyczenia roweru. Wcześniej do weryfikacji należy pokazać dwa dokumenty tożsamości. Testować sprzęt mogą zarówno dorośli, jak i dzieci (wtedy pieczę nad nimi sprawują rodzice lub uprawnieni opiekunowie).

Ze szczegółami akcji zapoznamy się na jej profilu na Facebooku. Znajdziemy tam również listę rowerów. W dodatku na tej stronie można zadawać pytania dotyczące testów i śledzić relacje z tych wydarzeń.

 

 

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 + twenty =

More in Informacje Prasowe

%d bloggers like this: