Connect
To Top

Warszawa pokaże się od najlepszej, rowerowej strony

Najbliższa sobota, 5 maja, to idealna propozycja dla wszystkich, którzy chcą kupić dwa kółka, ale nie wiedzą jak je dobrać dla siebie. Dzięki bezpłatnym testom w okolicy bulwaru Jana Karskiego będziemy mogli sprawdzić jak to jest jeździć na różnych modelach, nawet kosztujących prawie 20 tys. zł jak ultralekka szosówka i rowery elektryczne, w tym górskie.

Mieszkańcy stolicy dostaną wtedy szansę, by wypróbować propozycje rowerowe szosowe, triathlonowe i elektryczne – nawet te najlepsze i najdroższe na rynku. Możemy też dowiedzieć się co nowego w sezonie 2018. – Zakup roweru, mającego posłużyć właścicielowi na długie lata, to poważna decyzja. Dzięki naszemu przedsięwzięciu każdy kto planuje przesiąść się na nowe dwa kółka może sprawdzić, który model najbardziej mu odpowiada – wyjaśnia Paweł Buczko z firmy KROSS.  – W czasie imprezy w systemie turowym zostaną zorganizowane co najmniej trzy przejazdy. Na miejscu sztab mechaników i innych pracowników odpowie na wszelkie pytania. Będzie też przygotowywał testowe dwa kółka, by wszystko działało jak należy. Ale warunkiem koniecznym jest posiadanie własnego kasku – zaznacza.

Rozwiązać dylemat: który model dla mnie?

KROSS Road Ride odbędzie się w najbliższą sobotę w godz. 9.30-15.30 przy bulwarze Jana Karskiego (okolice punktu widokowego). To okazja, by przekonać się do rowerów szosowych. Łącznie do dyspozycji zostanie udostępnionych 8 modeli w różnych wersjach. Do tego dochodzi równoległa akcja Włącz Rower w tym samym czasie i miejscu, dotycząca rowerów elektrycznych. Do testów zostaną oddane eBike’i z serii Boost w różnych wersjach, różniących się pojemnością baterii i częściowo osprzętem – ścieżkowiec Soil, górski model Level i Lea (ten drugi to wersja dla pań) oraz trekkingowe modele Trans Hybrid. Wszystkie bazują na jednym z najpopularniejszych na rynku systemów Shimano Steps.

– Chcemy pokazać uczestnikom zalety rowerów elektrycznych i przybliżyć zastosowaną w nich technologię. Są one w Polsce ciągle małe znane i panuje wokół nich wiele mitów. Dużo osób sądzi na przykład, że jadą same, co nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, bo to nie skutery – mówi Paweł Buczko. – eBike dokłada dodatkową moc podczas pedałowania. Sprawia, że rower jedzie łatwiej i daje dużo przyjemności tam, gdzie nie ma jej na tradycyjnych dwóch kółkach – podkreśla.

Każda osoba może w ciągu testowego dnia wypożyczyć maksymalnie trzy rowery, co oznacza praktycznie całodniową rodzinną weekendową rozrywkę. Co więcej, wszyscy uczestnicy mogą liczyć na przygotowanie specjalnej oferty sprzedażowej przez lokalnych dealerów.

Jak wziąć udział?

To banalnie proste i wymaga jedynie drobnych formalności. Dwa kółka na KROSS Road Ride zamówimy dla siebie pod adresem www.kross.pl/road_ride, a inicjatywa Włącz Rower – poświęcona eBike’om – jest skierowana dla wszystkich chętnych i nie obowiązują zapisy.

Konkretne dwa kółka zamawiać można na stronie odpowiedniej edycji najwcześniej na dwa tygodnie przed testowym weekendem. Zdecyduje kolejność zgłoszeń.

Na miejscu, przed rozpoczęciem jazdy, niezbędne jest podpisanie umowy najmu, upoważaniającej do wypożyczenia roweru. Wcześniej do weryfikacji należy pokazać dwa dokumenty tożsamości. Testować sprzęt mogą zarówno dorośli, jak i dzieci (wtedy pieczę nad nimi sprawują rodzice lub uprawnieni opiekunowie).

Ze szczegółami akcji zapoznamy się na jej profilu na Facebooku. Znajdziemy tam również listę rowerów. W dodatku na tej stronie można zadawać pytania dotyczące testów i śledzić relacje z tych wydarzeń.

 

 

 

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

11 − 9 =

More in Informacje Prasowe

%d bloggers like this: