Connect
To Top

Ważna aktualizacja oprogramowania dla routera ZTE MF286

ZTE we współpracy z Orange przygotowało aktualizację dla najlepszego routera w ofercie ZTE w Polsce – modelu MF286. Wnosi ona wiele usprawnień, zarówno dla użytkowników domowych, jak i dla administratorów zarządzających sprzętem sieciowym, dzięki którym uzyskują oni nowe możliwości konfiguracji urządzenia, a sam sprzęt otrzymał dodatkowe funkcjonalności.

ZTE we współpracy z Orange przygotowało aktualizację dla najlepszego routera w ofercie ZTE w Polsce – modelu MF286. Wnosi ona wiele usprawnień, zarówno dla użytkowników domowych, jak i dla administratorów zarządzających sprzętem sieciowym, dzięki którym uzyskują oni nowe możliwości konfiguracji urządzenia, a sam sprzęt otrzymał dodatkowe funkcjonalności.

Jedną z ciekawszych zmian wprowadzonych w nowej wersji oprogramowania jest możliwość wysłania przez router SMS-a informującego o przełączeniu się urządzenia na zasilanie bateryjne. Dzięki temu otrzymujemy powiadomienie o braku zasilania np. w domu lub w firmie. Jego treść oraz numer odbiorcy możemy dowolnie spersonalizować.

Nowy firmware wprowadza także pełną obsługę protokołu IPv6 w sieci Orange z pełną implementacją takich usług jak np. CLAT, SLAAC, DNSv6 i DHCPv6. Użytkownicy po aktualizacji otrzymają również możliwość ręcznego wyboru pasma i technologii w jakiej pracuje router ZTE MF286. W trybie ręcznym poprzez wybór tylko jednego pasma LTE użytkownicy zyskają np. możliwość wyłączenia agregacji pasm, dzięki czemu router będzie pracował jako urządzenie kategorii 4. To świetne rozwiązanie dla użytkowników, którzy korzystają z dodatkowych zewnętrznych jednozakresowych anten LTE do poprawy siły sygnału odbieranego z odległej stacji.

W budynkach wielorodzinnych bardzo przydatna będzie nowa funkcja optymalizacji sieci Wi-Fi. Pozwala ona na automatyczny dobór kanału o najniższym poziomie zakłóceń oddzielnie dla sieci 2,4 i 5 GHz. Możliwy jest także ręczny wybór najlepszego kanału.

Funkcja diagnostyczna PING pozwoli na łatwą diagnozę, w przypadku problemów z połączeniem z Internetem za pomocą tego routera.

Aktualizacja oprogramowania wprowadza możliwość ustawienia limitu czasu dla urządzeń gości w sieci Wi-Fi, a także dodaje funkcję rezerwacji adresów DHCP i obsługę VPN Passtrough czy też rozszerza funkcjonalność zapory ogniowej (Firewall).

Wielu z użytkowników z pewnością doceni nową funkcję Watchdog, dzięki której router może się automatycznie restartować w momencie utraty łączności ze zdefiniowanym adresem URL.  Nowością jest również możliwość zmiany hasła dostępowego dla udziału sieciowego podłączonego przez port USB (dysk sieciowy). Zaktualizowane zostało też samo oprogramowanie modemu.

Router MF286 automatycznie sprawdza aktualizację oprogramowania wedle wstępnie ustalonego interwału czasowego, jednak w każdej chwili możliwe jest ręczne sprawdzenie jej dostępności i pobranie.

Po wgraniu nowego oprogramowania konieczne będzie ręczne zrestartowanie urządzenia. W tym celu należy przytrzymać przycisk „Reset” przez minimum 10 sekund.

3 Comments

 1. Silv

  13 października 2017 at 11:00

  po aktualizacji tego badziewnego routera przestało łączyć się z VPN-ami, mimo zaznaczonej opcji vpn-passthrough…
  ten router nadawał się tylko do jednej rzeczy – aby udostępniać internet LTE kolejnemu routerowe, teraz nawet do tego się nie nadaje. Dałem się na niego naciągnąć bo w orange nie dało się zamówić internetu biurowego bez urządzenia i teraz się męczę już 3 miesiąc. Starego oprogramowania nie można nigdzie pobrać i cofnąć zmian też nie można. Ktoś ma jakiś pomysł jak sobie z tym poradzić?

  • Derbisz

   16 października 2017 at 19:54

   Mam ten sam problem, żaden softwarewy vpn nie dziala. Uzywam ncp i shrewsoft. Zaraz zwracam się do Orange o wymianę.

 2. Silv

  13 października 2017 at 12:35

  po dwóch dniach męczenia się z próbą przywrócenia możliwości łączenia się z VPN-ami – odpuściłem sobie, nowy router wstawiony, ZTE nigdy więcej nie chce na oczy widzieć, w poniedziałek jedzie do regeneris i niech się z nim męczą.
  dodatkowy błąd jaki znalazłem – opcja DHCP aktywna, próba zbidnowania mac-a z ip kończy się informacją że opcja DHCP musi być włączona aby bindowanie działało.
  Nie ma to jak być świnką doświadczalną dla orange i zte – wprowadzają nieprzetestowane oprogramowanie i niech się użytkownicy męczą.
  W ciekawej perspektywie stawia to pierwszy akapit:

  ZTE we współpracy z Orange przygotowało aktualizację dla najlepszego
  routera w ofercie ZTE w Polsce – modelu MF286. Wnosi ona wiele
  usprawnień, zarówno dla użytkowników domowych, jak i dla administratorów
  zarządzających sprzętem sieciowym.
  faktycznie pasują tu słowa „najlepszego routera” i połączenie sprzętu firmy zte z administratorami zarządzającymi sprzętem sieciowym.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × 5 =

More in Informacje Prasowe

%d bloggers like this: