Connect
To Top

Wiko i Tinno łączą swoje siły, aby wspólnie stać się liderem branży mobilnej

Firma Wiko, produkująca smartfony i akcesoria mobilne najwyższej jakości ogłosiła fuzję z Tinno – producentem pochodzącym z Chin, z którym blisko współpracuje od blisko 7 lat. Tinno zajmuje się projektowaniem i wytwarzaniem urządzeń mobilnych. Ten ruch ma na celu umocnienie pozycji Wiko na rynku, a także jest kolejnym krokiem w kierunku bycia liderem w branży telefonii komórkowej.

Firma Wiko została założona w 2011 roku w Marsylii, w efekcie ścisłej współpracy Laurenta Dahana i Jamesa Lina – dyrektora Tinno Group. Wspólnie odkryli, że ich umiejętności dopełniają się, umożliwiając stworzenie marki o globalnym zasięgu. Od dzisiaj tych dwóch charyzmatycznych liderów, a przede wszystkim długoletnich przyjaciół, wspólnie przenosi firmę Wiko na nowy, jeszcze wyższy poziomy perfekcji. W skład nowego zarządu wchodzą James Lin – prezes, Lauren Dahan – starszy wiceprezes oraz Michel Assadourian i Julien Heang – wiceprezesi.

Fuzja ta, wpisuje się w strategię obraną przez akcjonariuszy oraz w ogólny kierunek, w którym zmierza branża. Tinno było naszym partnerem od początku istnienia marki Wiko, posiadamy 30 milionów wspólnych użytkowników w ponad 30 krajach na całym świecie. Nowy etap rozwoju jest niezbędny, aby sprostać oczekiwaniom klientów i oferować im szeroką gamę innowacyjnych produktów” – powiedział Laurent Dahan.

Wiko to fantastyczna marka, która posiada rozwiązania niezbędne do pozyskiwania nowych klientów na całym świecie. Bliższa współpraca z Tinno pozwoli nam jeszcze bardziej przyspieszyć proces wzmacniania pozycji tego kultowego brandu” dodał James Lin.

Podczas nadchodzących targów MWC 2018, Wiko zaprezentuje swoje najnowsze urządzenia. Konferencję prasową firmy zaplanowano na poniedziałek 26 lutego, na godzinę 16:00, w Hali 6 na stoisku 6A30.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × two =

More in Informacje Prasowe

%d bloggers like this: