Connect
To Top

Jak wybrać dobry hosting?

Wybierając usługę hostingową do profesjonalnej strony, należy decydować się na wersję płatną, ponieważ jest wyposażona w znacznie bogatszą ofertę. Patrząc na cenę, trzeba dowiedzieć się, czy opłaty po pierwszym roku będą wzrastać. Niezwykle ważne są również takie parametry, jak pojemność serwera, transfer miesięczny, bazy MySQL, konta FTP, certyfikaty SSL czy 14-dniowa wersja testowa.

Hosting internetowy jest wyodrębnionym miejscem na dysku, które jest na stałe podłączone do sieci. W tym miejscu można przechowywać pliki multimedialne, konta e-mail, strony internetowe, serwisy czy nawet duże portale.

Darmowy hosting czy płatny?

Na rynku hostingowym jest wiele darmowych usług. Jednak zdecydowanie się na takie rozwiązanie wiąże się z nachalnymi reklamami, awariami i ograniczonym dostępem do niektórych funkcji, takich jak niski transfer lub małe miejsce na dysku. Użytkownicy z łatwością są w stanie odróżnić hosting darmowy od płatnego, co z pewnością przełoży się na ilości wyświetleń danej witryny.

Cena hostingu po pierwszym roku użytkowania

Ogólnie rzecz biorąc, im mniejsza cena hostingu, tym gorsza jego jakość i niższe parametry. Jednak spora grupa internautów patrzy tylko na cenę w pierwszym roku użytkowania. Należy również zwrócić uwagę, jak ta cena wygląda w kolejnych latach. Nikt przecież nie planuje hostingu na jeden rok. Niektóre firmy hostingowe podnoszą cenę usługi po 12 miesiącach, podając bardzo niską cenę za pierwszy rok użytkowania. Tak więc przed wyborem hostingu należy zapoznać się z całą ofertą.

Parametry hostingu – pojemność serwera, transfer miesięczny, bazy MySQL, konta FTP, certyfikaty SSL, wersja testowa

Parametry hostingu są jednym z głównych aspektów decydujących o jakości usługi. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na pojemność serwera i transfer miesięczny. Równie ważną rolę odgrywa obecność i ilość baz MySQL, kont FTP i certyfikatów SSL. Każda firma hostingowa powinna też wyposażać swoje usługi w kopie bezpieczeństwa, statystyki oglądalności serwisu oraz możliwość wyboru wersji PHP. Najlepsze firmy oferują też bezpłatny okres 14-dniowy, w którym można przetestować możliwości tej usługi na własnym sprzęcie.

Poczytać opinie w internecie

Wszystkie firmy hostingowe mają swoje mocne i słabe strony. W ofercie danej działalności można przeczytać o wszystkich zaletach, jednak o wadach warto dowiedzieć się od innych użytkowników tej usługi. Takie informacje można znaleźć na forach tematycznych o tematyce hostingowej oraz na polu dyskusyjnym danej firmy hostingowej. Szczególnie ważne są opinie na temat czasu trwania awarii i tempa uporania się z nią.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five + seven =

More in Internet - news

 • Bezpieczne Dziecko w sieci

  4 rady od LINKSYS dla rodziców o zachowaniu bezpieczeństwa w sieci W kilku województwach rozpoczęły się już ferie, niektórzy ten czas...

  PZ22 stycznia 2019
 • Koniec zabezpieczeń Captcha?

  Niedawno opublikowane wyniki badań pokazują, że niektóre rodzaje zabezpieczeń captcha stały się przestarzałe. Powód: maszyny nauczyły się, jak je omijać. Operatorom...

  FL GROUP10 stycznia 2019
 • Komputronik wprowadza „Klub Komputronik” i nagradza za lojalność

  Wartościowe porady zakupowe, pierwszeństwo w informowaniu o premierach, rabaty na usługi, wydłużone prawo zwrotu towaru, dodatkowe akcje promocyjne i prezenty –...

  dotPR19 grudnia 2018
%d bloggers like this: