Connect
To Top

Xigmatek Janus – niskoprofilowy system chłodzenia.

Znana w środowisku overcklockerów firma Xigmatek poinformowała o powiększeniu swojej oferty o nowe, niskoprofilowe systemy chłodzenia procesorów o nazwie Janus. Akcesorium to składa się z miedzianej podstawy pokrytej niklem, 6 miedzianych ciepłowodów i radiatora wykonanego z lekkiego aluminium.

 

System przeznaczony do mniejszych płyt głównych, na przykład mini-ITX. Zupełnie nie przeszkadza w korzystaniu ze slotu na karty rozszerzeń – za sprawą swoich niewielkich wymiarów. 120x110x45 mm to bardzo wygodne gabaryty dla takiego systemu, dzięki temu w obudowie pozostaje jeszcze wiele miejsca. Producent przystosował ten system chłodzenia do montażu na podstawkach: Intel LGA 775, 1150, 1155, 1156, 1366 i 2011 lub AMD Socket AM2, AM2+, AM3, AM3+, FM1 i FM2. Całość waży także stosunkowo niewiele, bowiem jest to około 430 gramów.

W Xigmatek Janus znajdują się dwa wentylatory – jeden wciąga powietrze do góry, a drugi je wypycha. Ten znajdujący się na górze to konstrukcja 120-milimetrowa, której grubość to 25 milimetrów. Dolny, 80 milimetrowy jest cieńszy od górnego o 15 milimetrów. Większy wentylator rozwija prędkość do 1200 RPM i jego maksymalny przepływ powietrze wynosi 38,42 CFM. Dolny jest o 800 RPM szybszy, zaś jego maksymalny przepływ powietrza to 13,53 CFM.

Nabywcy Higmatek Janus z pewnością docenią jego walory użytkowe wynikające z gabarytów akcesorium. Jego budowa pozwala na efektywniejsze wykorzystanie miejsca w mniejszych obudowach komputerowych, gdzie przestrzeń jest wręcz na wagę złota. Ponadto, nie musimy się martwić o temperaturę procesora, bowiem parametry tego systemu chłodzenia dają gwarancję naprawdę dobrego chłodzenia.

Źródło: Xigmatek.com

Jakub Szczęsny jest redaktorem portalu TechON.pl, Nerdzik.pl, wpworld.pl oraz redaktorem naczelnym serwisu Mobilne-Okienka.pl.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nineteen + nine =

More in Chłodzenie

%d bloggers like this: