Connect
To Top

Zakup drukarki w 3 krokach

Laserowa czy atramentowa? Kolorowa? A może od razu ze skanerem? Wybór urządzenia, które będzie przenosiło nasze pliki na papier zawsze jest trudny. Przed dokonaniem zakupu, warto przemyśleć kilka związanych z nim kwestii.

Mnogość dostępnych na rynku drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych przyprawia o zawrót głowy.

Zróżnicowane opinie na forach internetowych, skupiających miłośników wszelkiego rodzaju elektroniki, również nie ułatwiają podjęcia decyzji. Świadomy konsument musi mieć na względzie fakt, iż wybór konkretnego modelu to działanie o długoterminowych skutkach. Omamieni bogactwem funkcji i nowoczesnym designem często o tym zapominamy.

– Drukarka powinna być dopasowana do potrzeb użytkownika. – mówi Marcin Górski, kierownik działu sprzedaży internetowej w www.DrTusz.pl – Praktycznie wszyscy producenci mają w swojej ofercie różne modele, odpowiadające zróżnicowanym preferencjom drukowania. Decydując się na konkretny sprzęt należy zastanowić się, czy jego funkcje i wydajność nam odpowiadają. Należy również zwrócić uwagę na dostępność zamienników tuszów czy tonerów, gdyż mogą one znacznie obniżyć koszty eksploatacji.

Przygotowaliśmy kilka istotnych pytań, które powinien sobie zadać każdy poszukiwacz lub poszukiwaczka drukarki. Wnioski wyciągnięte z odpowiedz znacznie ułatwią właściwy wybór.

Drukarka szyta na miarę

Jedni drukują w miesiącu kilka tysięcy czarno-białych faktur. Innym toner starcza na tak długo, że zapominają jak się go wymienia. Każdy z użytkowników powinien dobierać sprzęt na miarę swoich potrzeb. W pierwszej kolejności należy określić ilość i kolor stron, które zamierzamy drukować. To pozwoli zawęzić obszar poszukiwań do określonego segmentu.

Technologiczne dylematy

drukarki-zakupOsoby chcące kupić drukarkę często poszukują najtańszych ofert. Kierowanie się ceną nie jest jednak dobrym rozwiązaniem. Modele z niższej półki to zazwyczaj atramentówki. Chociaż spełniają swoją podstawową funkcję, ich dłuższa eksploatacja może być bardziej kosztowna niż droższych w zakupie laserówek. Pojemniki z tuszem potrafią zasychać. Koszty wydruku jednej strony, po dokładnych obliczeniach, również mogą przyprawiać o zawrót głowy. Na etapie definiowania potrzeb, zainteresowani nabyciem sprzętu często poszukują urządzeń drukujących w kolorze – a co za tym idzie – decydują się na zakup kolorowej drukarki atramentowej. W trakcie użytkowania okazuje się jednak, że monochromatyczna laserówka zaspokoiłaby ich potrzeby. Jej utrzymanie byłoby przy tym tańsze i mniej uciążliwe.

Gadżetomania trwa

Skaner, Wi-Fi, druk dwustronny (tzw. duplex), kolorowy wyświetlacz LCD, PictBridge… Lista dodatkowych funkcji w najnowszych drukarkach jest niezwykle długa. Zapewne w niedalekiej przyszłości urządzenia te będą również parzyły kawę i automatycznie zamawiały pizzę. Każdy przyszły użytkownik tego rodzaju sprzętu powinien się dobrze zastanowić, które z tych opcji będą naprawdę przydatne. Niekiedy najprostsze rozwiązania bywają najlepsze.

Ładny design, dodatkowe funkcje i zapewnienia sprzedawców nigdy nie powinny być kluczowymi czynnikami decydującymi o zakupie. Dobrym rozwiązaniem jest zawężenie listy potencjalnych propozycji do tych najbardziej odpowiadających naszym wymogom, a następnie porównanie ich specyfikacji technicznej. Dostępność zamienników tuszów czy tonerów również jest ważnym aspektem, który niejednokrotnie o sobie przypomni podczas eksploatacji.

Aby uniknąć zdziwienia, warto przemyśleć swój wybór. Finalnie trafione zakupy potrafią cieszyć przed długie lata.

logo_drtusz_130x80Artykuł przygotował sklep – DrTusz.pl

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × 2 =

More in Poradniki

%d bloggers like this: