Connect
To Top

Zalman Z7 Neo – nowoczesna obudowa dla wymagających graczy

Szkło hartowane, wielobarwne podświetlenie, niecodzienny design oraz wentylatory z iluminacją w kształcie… koła. Taka jest nowa obudowa Zalman Z7 Neo.  

Nowa obudowa Zalmana to wyraźny ukłon w stronę środowiska graczy. Nic dziwnego, w końcu Zalman pochodzi z ojczyzny esportu – Korei Południowej. Obudowa Z7 Neo oddaje doskonale trendy w projektowaniu obudów gamingowych.

 

Pierwsze, co rzuca się w oczy to wentylatory. Fabrycznie obudowa Z7 Neo może pochwalić się zainstalowanymi czterema wentylatorami o średnicy 120 mm. Istnieje możliwość zamontowania kolejnych dwóch, na szczycie obudowy. W Z7 Neo stanowią one zarówno podstawę chłodzenia, jak i element ozdobny. Wszystkie cztery posiadają dosyć nietypowe podświetlenie w formie LED-owego okręgu i mogą pracować w jednym z czterech trybów. Nadaje to dość niezwykłego charakteru obudowie, zwłaszcza, że kolor iluminacji można samodzielnie definiować. Może się on także synchronizować z systemami podświetlenia największych producentów płyt głównych. Dla posiadaczy płyt pozbawionych takich rozwiązań przewidziano przełącznik na panelu obudowy.

Panel jest więcej niż bogaty. Zawiera jeden port USB 3.0, dwa porty USB 2.0, wyjście słuchawkowe, wejście mikrofonowe, kontrolki aktywności dysku, wspomniany już przycisk kontroli podświetlenia oraz przyciski reset i power. Producent zadbał też o solidność konstrukcji. Przedni i boczny panel są przezroczyste, ale nie wykonano ich, jak w wielu obudowach, z łatwo rysującego się i łamliwego plastiku, ale z solidnego i trwałego hartowanego szkła.

 

W środku można zamontować właściwie dowolne komponenty. Trudno mówić o ograniczeniu np. w przypadku długości karty graficznej – możemy zamontować w środku nawet kartę długości 355 mm. Podobnie maksymalna wysokość układu chłodzenia CPU też jest znaczna, wynosi aż 165 mm. Skoro mowa o chłodzeniu, to warto wspomnieć, że Zalman Z7 Neo to obudowa, która sprzyja systemom chłodzenia wodnego. Na górnym panelu może znaleźć się radiator o długości do 240 mm, a na przednim panelu do 360 mm.

Obudowa Zalman Z7 Neo kosztować będzie ok. 420 zł.

 

Dane techniczne:

  • Standard Midi Tower
  • Standard płyty głównej: ATX / mATX /mini-ITX
  • Maksymalna wysokość chłodzenia CPU: 165 mm
  • Maksymalna długość karty graficznej: 355 mm
  • Maksymalna długość zasilacza: 180 mm
  • Liczba slotów z tyłu: 7
  • Liczba zatok na dyski: 4 (2 x 3,5” + 2 x 2,5”)
  • Liczba zatok na napędy optyczne 5,25”: 1

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

12 − six =

More in Gaming - news

%d bloggers like this: