Connect
To Top

Zalman ZM-HPS500 – słyszeć wygodnie

Batalia o słuch graczy trwa, a koreański producent akcesoriów, firma Zalman, wytacza w niej kolejne działo. Są nim słuchawki gamingowe ZM-HPS500. Model skierowany do użytkowników dla których obok brzmienia istotna jest wygoda użytkowania.

Zalman do tej pory nie miał szerokiej oferty słuchawek dla graczy. To jednak się zmienia, ponieważ producent z Korei wprowadza dwa nowe modele. Jednym z nich jest właśnie ZM-HPS500. To słuchawki dla graczy, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by używać ich w codziennym słuchaniu muzyki czy oglądaniu filmów.

Komfort na pierwszym miejscu
Wygoda użytkowania to bardzo istotna cecha wszystkich słuchawek. Te skierowane do komputerowych graczy muszą być szczególnie wygodne, często bowiem będą użytkowane przez kilka godzin bez przerwy. Stąd właśnie w ZM-HPS500 miękki materiał wyściełający nauszniki oraz pałąk – te części urządzenia, które mają bezpośredni kontakt z głową użytkownika. Słuchawki koreańskiego producenta ważą przy tym tylko 362 gramy, co czyni je jednymi z lżejszych w swojej klasie.

By silniej poczuć grę
Gamingowe słuchawki muszą brzmieć dobrze, by potęgować wrażenia dostarczane przez grę. Wybuchy, muzyka, dialogi – to jak je słyszymy często decyduje o naszym odbiorze gry. Zalman ZM-HPS500 są dobrze przygotowane do swojej roli. Dzięki dużym nausznikom, które skutecznie okalają uszy użytkownika, dźwięki z zewnątrz są separowane od właściwego brzmienia, za które odpowiada 40-milimetrowy przetwornik o impedancji 32 omów oraz odstępie sygnału od szumu na poziomie 117 dB. Dzięki temu słyszymy każdy efekt w grach tak, jak brzmieć powinien.

 

Teamplay jest ważny
Każdy, kto grywa w gry sieciowe wie jak ważne jest zgranie zespołu. Bez niego często drużyna pozostaje jedynie chaotyczną zbieraniną. By zapewnić możliwie najlepszą komunikację między graczami często korzystają oni z dodatkowych narzędzi głosowych (jak np. TeamSpeak). Dlatego też istotnym elementem słuchawek dla graczy jest wbudowany mikrofon. Ten zainstalowany w ZM-HPS500 zapewnia wystarczającą czułość by porozumieć się z innymi graczami, nawet w toku dynamicznej rozgrywki.

Słuchawki maja być wkrótce dostępne na polskim rynku, wtedy też poznamy ich cenę.

Dane techniczne:

  • Masa: 362 g
  • Średnica głośników: 40 mm
  • Impedancja: 32 Ω
  • Pasmo przenoszenia: 20 – 2000 Hz
  • Czułość: 116 dB +/- 2 dB
  • Długość kabla: 2,35 m
  • Rodzaj mikrofonu: wielokierunkowy
  • Czułość mikrofonu: -38 dB +/-2 dB

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × three =

More in Informacje Prasowe

%d bloggers like this: