Connect
To Top

Założyciel Huawei przedstawił Premierowi Nowej Zelandii program inwestycyjny

Premier Nowej Zelandii – Rt Hon. Bill English oraz założyciel i prezes zarządu Huawei – Ren Zhengfei, podczas spotkania, dyskutowali o rozwoju infrastruktury informacyjno-komunikacyjnej oraz jej znaczeniu dla transformacji cyfrowej. Huawei przedstawił program inwestycyjny dla Nowej Zelandii w tym działania, które zamierza podjąć w ramach badań i rozwoju oraz inicjatyw w zakresie budowy infrastruktury chmurowej. Firma poinformowała także o planach otwarcia biura regionalnego w Wellington.

Program inwestycyjny, który został przedstawiony Premierowi Nowej Zelandii obejmie kilka obszarów. Jeszcze w tym roku firma planuje otwarcie Laboratorium Innowacji na Uniwersytecie Wiktorii w Wellington. Badania prowadzone w Laboratorium będą w głównej mierze koncentrowały się na wykorzystaniu dużych zbiorów danych oraz wykorzystaniu technologii przyszłości takich jak 5G, a poprzez to maksymalizacje potencjału IoT. Huawei planuje także utworzenie Laboratorium Innowacji w Christchurch. W tym celu będzie poszukiwał partnerów w zakresie R&D.

Kolejną inicjatywą jest budowa Cloud Data Center, która będzie realizowana we współpracy z lokalnymi partnerami. Firma poinformowała, że otworzy również regionalne biuro w Wellington, zaś realizując plany inwestycyjne będzie korzystać z produktów i usług lokalnych dostawców.

Podczas spotkania, Prezes Ren ogłosił także, że firma Huawei zwiększy liczbę oferowanych szkoleń z zakresu nowych technologii dla studentów. W ramach flagowego programu Seeds for the Future w ciągu najbliższych 5 lat Huawei przeszkoli ponad 100 nowozelandzkich studentów.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

14 − five =

More in Informacje Prasowe

%d bloggers like this: