Connect
To Top

Znakomite wyniki firmy Ascom w pierwszej połowie 2017 roku

KONTEL, wyłączny dystrybutor Ascom w Polsce, z radością odnotowuje wzrost znaczenia Ascom jako dostawcy technologii ICT dla służby zdrowia. Zapraszamy do zapoznania się z fragmentami oficjalnego raportu dotyczącego wyników Ascom w 2017 roku.

O tym, że Ascom z powodzeniem realizuje strategię, która ma na celu wykreowanie firmy na wiodącego dostawcę technologii ICT dla służby zdrowia, świadczy pierwsza połowa 2017 roku obfitująca w aktywności i wydarzenia. Firma skupia się na wdrożeniu struktury funkcjonowania określanej jako OneCompany, której celem jest obniżenie podstawowych kosztów w stosunku do roku 2016. Proces wdrażania został już prawie ukończony. Ponadto kadra zarządzająca została zasilona przez wiodących w branży ekspertów. Zwiększono również zespół sprzedaży.

Ascom wygrał ważne przetargi zarówno w segmencie służby zdrowia jak i przedsiębiorstwach należących do innych sektorów i rozszerzył współpracę z partnerami. Dodatkowo firma powróciła na ścieżkę wzrostową w segmencie OEM, świetnie radząc sobie w pierwszej połowie 2017 roku. Ascom wprowadził kilka istotnych produktów i rozwiązań. W pierwszym półroczu z powodzeniem wszedł na rynek nowy smartfon Ascom Myco 2 oraz system komunikacji dla pacjentów Ascom Telligence.

Wyniki finansowe z pierwszego półrocza 2017 spełniły oczekiwania

Wyniki Ascom Group w pierwszej połowie 2017 są zgodne z założeniami, a liczba otrzymanych zleceń oraz przychód netto utrzymały się na porównywalnym poziomie dla odświeżonego portfolio (wyłączając Network Testing) w stabilnym środowisku rynkowym. Straty na wymianie walutowej wyniosły około 2%.

Podsumowując, Ascom odnotował organiczny wzrost dochodu i wygenerował dochód netto na poziomie 143,2 mln CHF w pierwszej połowie 2017 roku (W pierwszej połowie 2016 roku wyniósł 146,1 mln CHF). Zamówienia przychodzące wygenerowały wpływy 158 mln franków szwajcarskich (w pierwszej połowie 2016 roku – 157,9 mln CHF), co oznacza wzrost o 2,2% przy stałej podstawie walutowej.

Pomimo zatrudnienia dodatkowych pracowników, zarówno inżynierów specjalizujących się w oprogramowaniu, jak członków zespołów sprzedaży, koszty operacyjne w pierwszym półroczu były nieznacznie niższe w stosunku do roku poprzedniego. EBITDA wzrósł do 13,9 mln CHF w porównaniu do zeszłorocznego wynoszącego 13,1 mln, przy marży EPITDA na poziomie 9% w związku z odświeżeniem portfolio w ubiegłym roku.

Ascom zamknął pierwszą połowę 2017 roku z zyskiem 6,6 mln dla całej grupy, w porównaniu do 5,6 mln za pierwsze półrocze 2016 roku (wliczając Network Testing). Pomimo wypłaty dywidendy w wysokości 28,8 mln CHF w kwietniu 2017 roku, wartość przedsiębiorstwa netto wyniosła 11,1 mln CHF z kapitałem własnym na poziomie 28,2% (stan na 30 czerwca 2017)

Przewidywana lepsza druga połowa 2017 roku

Wyniki finansowe z pierwszego półrocza spełniły oczekiwania firmy. Sezonowy charakter działalności Ascom powoduje, że w drugiej połowie roku można spodziewać się jeszcze większych sukcesów zarówno pod względem operacyjnym jak i strategicznym. Podczas gdy pierwsze półrocze zostało zdominowane przez następstwa restrukturyzacji OneCompany oraz rekrutację nowych profesjonalistów do zespołu, przewiduje się, że w drugiej połowie roku da się odczuć pozytywne skutki owych zmian oraz korzyści z wprowadzenia na rynek rozwiązań Ascom Myco 2, Ascom Telligence oraz nowego Ascom Unite. Co więcej rozbudowa zespołu sprzedaży oraz rozszerzenie współpracy z partnerami będą wspierały rozwój interesów Ascom w nadchodzących miesiącach.

Realizacja założeń

Na podstawie pozytywnych prognoz na drugie półrocze, Ascom może potwierdzić osiągnięcie założonego na 2017 rok celu, jakim było zwiększenie dochodu o 3-6% na stałej podstawie walutowej oraz osiągnięcie marży na poziomie 14-15%.

Cele śródokresowe na 2020 rok, ogłoszone 3 listopada 2016 roku, również znalazły potwierdzenie. Zakładają one wzrost dochodu o 7-10% do 2020 roku z zamiarem osiągnięcia EBITDA na poziomie 20%.

Zmiany w kadrze zarządzającej

Wśród dyrektorów oraz w komitecie wykonawczym powitano Anette Weber, która 1 sierpnia 2017 roku objęła stanowisko CFO.

Po sześciu latach owocnej współpracy z firmą Ascom postanowiła się rozstać Judith Bischof, Radca Prawny. Z końcem stycznia 2018 roku rozpocznie współpracę z większą firmą. Wkrótce zostanie ogłoszone, kto przejmie jej obowiązki.

O KONTEL

Firma KONTEL jest jednym z największych rodzimych dystrybutorów rozwiązań IT oraz sprzętu audio i wideo, w tym profesjonalnych urządzeń konferencyjnych. Aktualnie portfolio dystrybutora tworzy prawie 30 renomowanych marek, między innymi Konftel, Polycom, Yealink, Cardo, Plantronics czy Ascom. W ofercie znalazły się także systemy fax-serwerowe, bezprzewodowe słuchawki Bluetooth do różnorodnych zastosowań oraz akcesoria dla graczy. Firma KONTEL to także laureat prestiżowych wyróżnień w branży IT, między innymi tegorocznego Emerging Markets Distributor of the Year, przyznanego przez firmę Plantronics.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × four =

More in Informacje Prasowe

%d bloggers like this: