Connect
To Top

Zotac ZBOX ID69 Plus – multimedialny kombajn

W dzisiejszej recenzji przetestujemy najnowszy mini PC firmy Zotac – ZBOX Nano ID69 Plus wyposażony w procesor Intel Core i7 4500U. Zapraszamy!

 

 

Dodatkowe wyposażenie i specyfikacja

Wewnątrz pudełka oprócz samego ZBOX’a znajdziemy zasilacz, antenę Wi-Fi, moduł nano-RAID, mocowanie VESA (służy do mocowania urządzenia z tyłu monitora) oraz komplet niezbędnych sterowników i dokumentów. Jak widać dodatkowe wyposażenie jest bardzo bogate, choć zabrakło pilota zdalnego sterowania.

 

Wymiary samego urządzenia to 127mm x 127mm x 45mm co sprawia, że z pewnością zmieści się na każdym biurku.

Na przodzie obudowy znajdziemy 2x USB w standardzie 2.0, przycisk Power, czytnik kart, wejście słuchawkowe i mikrofonowe. Producent znalazł również miejsce na czytnik podczerwieni, dzięki któremu możemy sterować nasze urządzenie pilotem, którego jak wcześniej wspominaliśmy niestety nie znajdziemy w pudełku.

 

Z tyłu urządzenia znajdziemy port zasilający, złącze DisplayPort oraz HDMI, port Gigabit Ethernet, eSATA i aż 4 porty USB 3.0. Opcjonalnie możemy również zamontować antenę Wi-Fi dołączoną do zestawu. Na całą szerokość portów znajdziemy małych rozmiaru kratkę wentylacyjną. Boki obudowy wykonane są z aluminium, które zostało pomalowane na srebrny kolor, natomiast góra i dół jest całkowicie czarna.

 

 

Wnętrze wygląda standardowo jak na produkty Zotaca. Najwięcej miejsca zajmuje 2,5′ dysk twardy, dalej mamy dwa sloty na pamięci SO-DIMM oraz kartę Wi-Fi.

 

 

Specyfikacja

Zotac ZBOX ID69 Plus wyposażony jest w 2 rdzeniowy procesor Intel Core i7 4-tej generacji, zintegrowany układ graficzny Intel HD 4400, 500GB dysk HDD i 4GB DDR-1600 SO-DIMM ram, którą bez problemu możemy rozszerzyć do 8GB. Procesor w razie potrzeby zmienia swoją częstotliwość od 1.8GHz do 3.0GHz. Wygląd praktycznie nie zmienił się – jest to dokładnieta sama obudowa, w którą był wyposażony ostatnio przez nas testowany ID65 Plus.

 

TDP niskonapięciowego procesora i7 4500U to tylko 15W, choć układ chłodzenia nie radzi sobie najlepiej z oddawaniem ciepła do otoczenia.

 

 

 

 

Procesor

Intel Core i7-4500U

Pamięć

4GB

Układ graficzny

Intel HD Graphics 4400

Taktowanie procesora 

1,8 GHz – 3.0 GHz

Dysk

500GB HDD

Wymiary

127 mm × 127 mm × 45 mm

Łączność

Wi-Fi, Bluetooth, IrDA

I/O

2 USB 2.0, 4 USB 3.0, 1 Ethernet, 
HDMI, DisplayPort, eSATA 

Cena Nieznana

 

 

Testy

Zotac ZBOX ID69 pozwala na granie w wiele starszych i mniej wymagających gier, choć z pewnością możemy się pokusić o uruchomienie nowszych tytułów jak np. F1 2013.

 

Jak widać zintegrowana grafika radzi sobie całkiem nieźle w niższych rozdzielczościach i pozwala na uzyskanie niezłej płynności, choć do desktopowych odpowiedników jeszcze trochę brakuje. Na szczęście w mniej wymagających grach takich jak FIFA 13 czy Rayman Legends płynność jest na prawdę dobra.

 

Temperatura procesora w idle i stresie wydają się dość wysokie, choć nie należy ich porównywać w jakikolwiek z tymi panującymi w zwykłym stacjonarnym komputerze. Niestety urządzenie podczas obciążenia generuje dość dużo hałasu, co niezbyt komponuje się z celem tego urządzenia. Jest to spowodowane zastosowaniem bardzo małego wentylatora, który aby schłodzić procesor potrzebuje dość wysokich obrotów (jest to ponad 4tys. obr/min).

 

 

Podsumowanie

Zotac ZBOX ID69 Plus jest to bardzo funkcjonalne urządzenie, na którym możemy zainstalować nie tylko system z rodziny Windows, ale także różne dystrybucje Linuxa, dzięki czemu nasze urządzenie stanie się multimedialnym centrum rozrywki. Gry, telewizja, edycja dokumentów – żaden problem! W kilka chwil Zotac może zamienić się w urządzenie do pracy, rozrywki czy oglądania telewizji na ekranie swojego telewizora. Imponuje również ilość i różnorodność złącz – aż 4 USB 3.0 i eSATA. Niestety dużym minusem jest wysoka cena urządzenia i generowany hałas podczas obciążenia.

 

Plusy

wydajność w grach

mobilność

duża ilość portów I/O

 

Minusy

głośność pod obciążeniem

cena

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

13 − eight =

More in Komputery

%d bloggers like this: