Connect
To Top

Na co zwrócić uwagę wybierając smartfon?

Ze smartfonów korzystamy każdego dnia i już nawet ciężko sobie wyobrazić życia bez ich obecności. Tak kontaktujemy się ze znajomymi, szczególnie przez media społecznościowe, odkrywamy multum aplikacji, to nasza nieodłączna pomoc, gdy trzeba sprawdzić trasę dojazdu czy inne ważne informacje. Żeby jednak smartfon spełniał swoje najważniejsze zadania, musi być wybrany świadomie. Na co więc powinniśmy zwracać uwagę, gdy go wybieramy?

Tych czynników tak naprawdę jest sporo, ponieważ każda osoba jest inna, ma inne przyzwyczajenia, więc dopasowanie odpowiedniego modelu może nastręczyć problemów. Najważniejsze to skupić się na kilku kwestiach, które mają ogromne znaczenie. Do wyboru są trzy rodzaje tych urządzeń – z systemem Android (zdecydowanie najpopularniejsze), z iOSem (popularne telefony marki Apple) i Windows Phone (od Microsoftu).

Android, iOS, a może Windows Phone?

No właśnie, jaki system będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Pierwszy z nich to gwarancja dostępu do szeregu aplikacji, a to z tego powodu, że aż 85% wszystkich osób korzystających ze smartfonów, ma model z tym systemem. To z tego powodu programiści ochoczo tworzą coraz to nowe oprogramowanie. Podobnie zresztą to wygląda z telefonami marki Apple, choć tutaj akurat aplikację są bardziej ekskluzywne, to znaczy dedykowane specjalnie na ten system. No i też telefony z Androidem a IOSem to różnica w cenie, bo te drugie są o wiele droższe. Windows Phone jest najkrócej na rynku i raczej nie ma się czym pochwalić w tym zakresie. Rozwija się jednak szybko, więc można domniemywać, że za jakiś czas dogodni przodującą dwójkę.

Jak długo wytrzyma telefon?

To bardzo ważna sprawa, jaką baterię będzie miał nasz telefon, jaka to będzie pojemność, czy odpowiednia do naszego stylu życia. Jedni korzystają z telefonu częściej, drudzy mniej, jedni stale przeglądają strony internetowe czy korzystają z aplikacji, co obciąża baterię, drudzy tylko dzwonią, co nie jest takie destrukcyjne dla jej żywotności. Pod tym względem są bardzo różne modele telefonów, a najczęściej znajdziemy baterie o pojemnościach z przedziału 2500-5000 mAh. Takie znajdziesz na przykład  na stronie www.komputronik.pl. Trzeba też pamiętać, że zużycie baterii wygląda różnie w każdym smartfonie, bo bardzo dużo zależy od zastosowanych podzespołów. Niemniej, jeśli chcemy pracować na telefonie przez cały dzień, powiedzmy ze średnim obciążeniem, to bateria powinna mieć 3500 mAh.

Ile danych zamierzasz przechowywać na telefonie?

Tego oczywiście do końca się nie wie, ale z drugiej strony zdajemy sobie sprawę, jaki mamy charakter i czy lubimy przechowywać na telefonie dużo danych. Skromne 8 czy 16GB mogą tutaj nie wystarczyć, więc warto przemyśleć, jak to będzie wyglądać w przyszłości.

Zadbaj o dobrą pamięć

Tak samo systemowa pamięć (RAM) ma wielkie znaczenie i decyduje o tym, czy korzystanie ze smartfona będzie komfortowe. Obecnie większość urządzeń ma od 1GB do 3GB, ale jak chcesz bez problemu korzystać ze swojego sprzętu, przełączać się szybko między aplikacjami, to wybierz model o minimum 2 GB.

To oczywiście nie wszystkie kryteria, na które warto zwrócić uwagę, są jednak jednymi z ważniejszych. I jeśli pod tym kątem poszukasz smartfona, możesz być pewny, że będziesz zadowolony z zakupu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five × 4 =

More in Mobilne - news

%d bloggers like this: